У Кам'янському лісгоспі облаштували лісове джерело в урочищі "Апельня"

За інформацією обласного управління лісового та мисливського господарства, в Макіївському лісництві Кам`янського лісгоспу лісівники спільно з сільською громадою облаштували лісове джерело. Знаходиться воно в урочищі “Апельня” і має дуже давню історію, адже перші згадки про нього з’явилися понад півтора століття тому.

Загалом, за свідченнями місцевих старожилів, Макіївка здавна була багатою на лісові джерела. Донині збереглися три – усі вони знаходяться у лісовому масиві Макіївського лісництва і завжди були під наглядом як лісівників, так і громади.
У Кам'янському лісгоспі облаштували лісове джерело в урочищі "Апельня"

Джерело, що відновили в урочищі “Апельня”, відоме ще з 1850 року, як таке, що започатковувало річку Лебединку. Тієї річки вже дано немає, адже у 1860 році сільська громада, перегородивши її, утворила цілий каскад ставків, вода з яких витікає в Дніпро. Проте лісове джерело залишилося й донині.

Макіївські місцеві жителі створили ініціативну групу, звернулися до лісівників та разом вирішили облаштувати місцину біля цього лісового джерела, зробити там усі необхідні зручності, аби й надалі кожен бажаючий, чи подорожуючий мав змогу посмакувати цією дивовижною водою, яка надає сили та енергії.

Серед сільських активістів ініціатором проекту був Киба Микола Іванович, помічником його став Михайло Петрович Терещенко. Загалом ця добра справа об’єднала односельчан, які, в більшості пенсійного віку, старанно працювали над облаштуванням цілющої криниці.

За словами лісівників Макіївського лісництва, загалом провели повну реконструкцію гідрологічного об’єкту – упорядкували прилеглу територію, встановили огорожу, оновили накриття над самою криничкою, зробили ряд спусків до джерела, адже воно знаходиться в яру. Тепер тут є все необхідне, щоб відвідувачам було приємно, зручно та комфортно набрати джерельної води та відпочити в лісі. А наприкінці цієї весни джерело та його прилегла територія набули патріотичних відтінків, що дуже подобається відвідувачам та місцевій громаді.
11.06.2019 11:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter