Науковці доводять, що дотики мають лікувальний ефект, - дослідження

Науковці доводять, що дотики мають лікувальний ефект, - дослідження У новому дослідженні вчені з Рурського університету в Бохумі та Нідерландського інституту неврології не лише підтвердили користь дотиків (обіймів, масажу та інших), а й змогли оцінити деякі особливості тактильної взаємодії. Вона допомагає впоратися із болем, тривогою, депресією, пише британський науковий журнал Nature.

Проведені дослідження мають оглядовий характер та об’єднали 212 проведених раніше досліджень, у яких взяли участь 12 966 осіб. Це дозволило впорядкувати знання у цій галузі і виявити низку закономірностей.

Огляд показав, що дотики можуть знімати больові відчуття, знижувати рівень тривожності. Причому позитивний ефект є однаковим і для дітей, і для дорослих. Хоча тип дотиків (від обіймів до масажу) не має особливого значення, найкраще працюють торкання області голови, наприклад, погладжування. Також доведено, що короткі та часті дотики мають більший ефект.

Цікаво, що корисним для фізичного здоров’я виявляється і відчуття тактильного контакту з деякими неживими предметами, такими як ковдри, подушки та ін. Але на психологічне здоров’я це не впливає на відміну від дотиків людей або тварин. Новонароджені отримують особливу користь від дотиків батьків.

Цікаво, що з віком стає менш важливим, наскільки близько ви знаєте людину, щоб отримувати позитивний ефект від тактильного контакту.

Господа.com.ua
01.05.2024 18:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter