На Черкащині фіксують поширення випадків сказу серед тварин. З початку 2024 року - 26 випадків

Як інформує Суспільне: Черкаси, на Черкащині у 2024 році фіксують широке поширення випадків сказу. Від початку року зареєстрували 26 випадків сказу, що становить майже 90% усіх випадків захворювання у 2023 році.

Сказ фіксують серед собак, котів та лисиць, розповів Суспільному головний санітарний лікар області Володимир Папач.

За даними державної регіональної лабораторії Держпродспоживслужби, в Черкаській області у 2024 році зареєстрували 26 випадків сказу серед тварин. Це 89,7% від кількості всіх випадків сказу тварин у 2023 році. Тоді їх зареєстрували 29.

"Сказ серед тварин зареєстрували у 12 територіальних громадах Черкаського, у чотирьох – Звенигородського та чотирьох — Уманського районів. Серед собак зареєстрували 14 випадків сказу, котів — десять, лисиць — два", — деталізував Володимир Папач.

Особливу увагу фахівці звернули на ситуацію в Шполянській ОТГ. Там, за словами медика, кількість звернень за антирабічною допомогою збільшилась із 16 до 31 за аналогічний період минулого та поточного років:

"У 2023 році на одну людину напала безпритульна тварина, а у 2024 році – вже на дев'ятьох. Епідемічний прогноз щодо захворюваності людей на сказ залишається неблагополучним, враховуючи труднощі регулювання чисельності бездомних тварин у населених пунктах і диких тварин у мисливських та лісових угіддях".

Із метою посилення заходів щодо боротьби зі сказом зібрали засідання місцевої комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де розглянули пропозиції фахівців щодо врегулювання ситуації, що склалася.

За словами Володимира Папача, медицина ще не може вилікувати хворого на сказ, але із запобіганням виникненню цієї хвороби вона справляється шляхом проведення щеплень людям з підозрою на можливе зараження вірусом сказу.
01.05.2024 15:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter