2024 року в Черкаській області зареєстровано 3 випадки захворювань на ботулізм

Як інформують у ЦКПХ у Черкаській області, з початку 2024 року впродовж квітня в області зафіксували три випадки захворювань на ботулізм у жителів Золотоніського та Черкаського районів.

Відомо, що у Черкаській області у 2023 році зареєстрували три випадки захворювання на ботулізм. Захворювання реєструвалися у місті Черкаси та пов’язані із вживанням м’ясних консервів домашнього приготування (печінковий паштет), в’яленої риби домашнього приготування та ікри карася, засоленої в домашніх умовах. Після проведеного специфічного етіотропного лікування всі хворі одужали.

Раніше ми писали, що цьогоріч перший випадок стався у жінки, яка вживала сушену тарань з ікрою, виготовлену в домашніх умовах.

Наступною захворіла 54-річна жителька села Вереміївка Золотоніського району також після вживання в’яленої тарані з ікрою, виготовленої в домашніх умовах.

Третім захворів 40-річний житель села Будище. Чоловіка пригостив таранню з ікрою знайомий.

Усі випадки пов’язані із вживанням річкової риби в’яленої, сушеної, домашнього приготування. Один з цих випадків підтверджений лабораторно: в крові потерпілого виявлено ботулотоксин типу В.
30.04.2024 15:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter