ISW: Росіяни відновили наступ на Часів Яр та припинили наступати в районі Авдіївки

Російські окупаційні війська не здійснили жодних підтверджених наступів у районі окупованого міста Авдіївки Донецької області у вівторок, 30 квітня, вперше за кілька днів, водночас здійснювали атаки в напрямку Бахмута - Часового Яру, повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW), інформує Інтерфакс-Україна.

"Одноденних звітів недостатньо, щоб установити закономірність, але вони можуть свідчити, що російські війська дещо сповільнюють темпи атак навколо Авдіївки, водночас відновлюючи наступальні дії в районі Часового Яру, як нещодавно прогнозував ISW", - ідеться у зведенні.

Аналітики припускають, що російські війська можуть ухвалити рішення наступати від району Авдіївки в напрямку Торецька на додаток до наступальних операцій у районі Часового Яру, тож окупантам, імовірно, знадобиться тактична пауза для концентрації сил.

"Часів Яр є важливим з оперативного погляду об'єктом, оскільки він надасть російським військам плацдарм для початку наступальних операцій у напрямку Дружківки й Костянтинівки, які утворюють пояс укріплень із чотирьох великих міст Донецької області. Однак російським військам, імовірно, знадобиться триваліша пауза для посилення наявних підрозділів і передислокації додаткових сил у район Очеретиного, якщо вони вирішать спробувати просунутися на північ, у район Торецька", - ідеться в повідомленні.

За даними ISW, Центральне угруповання військ держави-агресора, яке нині діє в районі Авдіївки, створило тактичний резерв із трьох невеликих піхотних полків. Раніше аналітики оцінювали, що окупанти, ймовірно, створюють резерви оперативного й стратегічного рівня для очікуваного весняно-літнього наступу.
01.05.2024 15:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter