НСЗУ: 2023 року 7 792 жителі Черкащини отримали реабілітаційну допомогу в рамках Програми медичних гарантій

У 2023 році у закладах Черкаській області, які уклали договір із НСЗУ, 7 972 жителів області отримали реабілітаційну допомогу в межах Програми медичних гарантій: 2 871 пацієнт – стаціонарно, 5 266 – амбулаторно. Для людей ці послуги є безоплатними, їхню вартість оплачує Національна служба здоров’я України закладам, із якими укладено договори», - говорить директорка Центрального МРД Алла Горбатюк.

За лікування одного пацієнта амбулаторно НСЗУ сплачує медзакладу 10 820 грн., за лікування у стаціонарі - від 19 769 грн. Оплата залежить від складності. За послуги з реабілітації найвищої складності (наприклад, ампутація кінцівок внаслідок травми та стану після травматичного ушкодження спинного мозку) НСЗУ сплачуватиме понад 41 тис. грн. За послуги з реабілітації високої складності (наприклад, інсульт у післягострому періоді) – понад 31 тис. грн.

Як пацієнтові безоплатно пройти курс із реабілітації амбулаторно?

Потрібно з електронним направленням звернутись до лікарні, яка має договір з НСЗУ за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних умовах». У Черкаській області є 12 таких закладів.

Направлення на амбулаторну реабілітацію може дати сімейний лікар, з яким укладена декларація, а також лікуючий лікар, у тому числі - лікар фізичної та реабілітаційної медицини.

Як пацієнтові потрапити в стаціонар на реабілітацію безоплатно?

Якщо людина із певним захворюванням або станом потрапила в лікарню, а потім потребує подальшої реабілітації у гострому періоді, то її можуть перевести із одного медзакладу до іншого або із одного клінічного підрозділу лікарні до іншого. В іншому випадку пацієнтові необхідно мати електронне направлення. Направлення створює лікуючий лікар, якої саме спеціалізації - залежить від захворювання чи травми пацієнта.

У Черкаській області 7 медичних закладів мають договір з НСЗУ за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах» і надають цю послугу безоплатно.

Які послуги в межах пакетів є безоплатними для пацієнтів:

- реабілітаційне обстеження лікарем фізичної та реабілітаційної медицини та фахівцями з реабілітації – членами мультидисциплінарної реабілітаційної команди;
- встановлення діагнозу та складання індивідуального реабілітаційного плану, програми реабілітаційної терапії;
- моніторинг клінічного стану і коригування реабілітаційного плану за потреби;
- реабілітаційна допомога (нейрореабілітація, ортопедична, психологічна, кардіо-респіраторна, комплексна реабілітація тощо);

- лабораторні та інструментальні обстеження (розгорнутий клінічний аналіз крові, глюкоза в цільній крові або сироватці крові, ЕКГ, УЗД, електронейроміографія тощо);
- підбір, налаштування та навчання користуванню допоміжними засобами реабілітації;
- психологічна допомога;
- консультації лікарів;
- навчання пацієнтів, членів родини або доглядачів особливостям догляду;

- оформлення довідок, формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та направлень на медико-соціально-експертну комісію та/або лікарсько-консультативну комісію та ін.

29.03.2024 14:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter