У Черкаській області достатньо вакцин для проведення профілактичних щеплень, - Володимир Папач

Як інформують у Черкаській ОВА, в області достатньо всіх вакцин, необхідних для проведення профілактичних щеплень, згідно з календарем. Про це повідомив головний державний санітарний лікар області Володимир Папач на брифінгу.

Як він зауважив, вакцини безкоштовні. Водночас у регіоні працюють 88 пунктів щеплення, діють мобільні бригади, задіяно 2 вакцинобуси.

– Згідно з національним календарем профілактичних щеплень, кожна дитина в Україні до 16 років має отримати щеплення від десяти небезпечних інфекцій, – розповів Володимир Папач. – Зокрема, гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та гемофільної інфекції типу b. Для більшості хвороб, яким можна запобігти щепленнями, оптимальний рівень захисту досягається понад однією дозою вакцини. Кожна така доза в календарі щеплень призначена для створення або підтримки захисту. Пропуск або затримка її отримання підвищує ризик зараження та серйозного перебігу захворювання.

На важливості вакцинації наголосила завідувачка відділення профілактичних щеплень КНП «П‘ятий Черкаський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Інна Кімлик.

– Наша спільна мета – запобігання інфекційним захворюванням, – наголосила вона. – Водночас ще один важливий напрям роботи – інформування населення, зокрема комунікації із батьками.

Нагадаємо, до кінця квітня в Україні триває всесвітній тиждень імунізації. Його мета – нагадати про важливість застосування вакцин для захисту людей від інфекційних хвороб.
26.04.2024 11:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter