Сирський: На Харківщині росіяни розширили зону бойових дій майже на 70 км.

У Харківській області загарбники розширили зону активних бойових дій майже на 70 кілометрів і зосередили основні зусилля на напрямку Стрілеча - Липці та захоплені Вовчанська і розгортанням наступу в тил українських військ.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці заявив головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський.

За його словами, з цією метою ворог створив і значно посилив оперативно-тактичне угруповання військ "Північ", до складу якого увійшли бойові частини 6-ї армії, 11-го та 44-го армійських корпусів.

Росіяни розпочали наступ значно раніше запланованого терміну, коли помітили перекидання українських військ, однак їм не вдалось прорвати оборону.

"Втім ми розуміємо, що попереду будуть важкі бої і ворог до цього готується. За таких обставин ми повинні не допустити подальшого просування ворожих військ стійким утриманням займаних рубежів та позицій, ударами авіації, ракетних систем, вогнем артилерії і танків нанести йому максимальних втрат, а також створити умови для розгрому діями мобільних штурмових груп та підрозділів атаками у фланг і тил із різних напрямків", - наголосив Сирський.

Звісно, підкреслив головнокомандувач, "ми повинні максимально ефективно використовувати нашу перевагу в ударних БПЛА в поєднанні з використанням засобів РЕБ та влучним вогнем артилерії. Саме цим питанням, а також перегрупуванню військ та спрощенню системи всебічного забезпечення була присвячена моя робота".

Сирський повідомив, що попрацював у всіх бригадах, які ведуть бойові дії у Харківській області, був в одному з батальйонів, який боронить Вовчанськ, на місці прийняв всі необхідні рішення для забезпечення стійкості та ефективності оборони.

Він також об’їхав та перевірив всі частини, які готуються до оборони на Сумському напрямку.

"Регулярно доповідаю Президенту України про ситуацію та хід виконання зазначених завдань", - зауважив головнокомандувач.
17.05.2024 15:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter