• 0

Мобільний зв'язок і Інтернет в Латвії

Перед поїздкою до Латвії найкраще уточнити у свого оператора мобільного зв'язку, які тарифи діють на дзвінки і мобільний Інтернет. У разі тривалої поїздки, якщо ви завжди хочете бути доступні по телефону і користуватися мобільним інтернетом, придбайте місцеву SIM-карту.

У кожного оператора мобільного зв'язку в Латвії доступні карти передоплати, покупка яких не потребує наявності паспорта, підписання договору та внесення абонентської плати. Карти передоплати продаються в кіосках преси, на вокзалах або в мережевих продуктових магазинах.

Латвійські оператори мобільного зв'язку

Компанії, які надають мобільний зв'язок і Інтернет в Латвії, пропонують найсучасніші послуги. Завдяки їм, міжнародні дзвінки обійдуться вам дешевше, ніж в роумінгу, а якість мобільного зв'язку відповідає всім її стандартам.

Оператор TELE2


TELE2 може похвалитися найбільшою кількістю клієнтів. У жителів Латвії дуже популярні карти передоплати цієї мережі Zelta Zivtina (в перекладі - «золота рибка»):

- початковий комплект і нова SIM-картка обійдеться вам всього в 1.49 EUR;

- термін її використання - 30 днів;

вхідні дзвінки будуть активні 2 місяці.

Можна підключитися до мережі зі своїм номером, написавши заявку в будь-якому центрі обслуговування TELE2. Для цього потрібно принести ту сім-карту, номер якої ви хотіли б використовувати в мережі Zelta Zivtina. На момент підключення ваша сім-карта повинна бути активна, принаймні вона повинна приймати вхідні дзвінки.

Карту продовження можна купити в центрах обслуговування TELE2 або на касі в багатьох мережевих продуктових магазинах.
Іноді картку не дають на руки, а всі дані, необхідні для продовження надруковані на чеку. Для того щоб додали кредит, потрібно зателефонувати за вказаним в чеку номером і ввести код.

Оператор LMT

LMT також пропонує придбати карти передоплати, вони називаються O'Karte. LMT позиціонує себе як престижний, високо-і високоякісний оператор мобільного зв'язку:

- придбати карти можна за ціною від 1 EUR на території всієї Латвії в клієнтських центрах LMT, відділеннях Latvijas Pasts, в кіосках преси і різних магазинах;

- у всіх карт термін дії авансу 60 днів;

термін придатності самої карти - 120 днів.

Оператор BITE

BiFri - карти передоплати оператора BITE:

- вартість стартового комплекту - 1.42 EUR;

- підключення до мережі - 1 місяць;

дзвінки і SMS ви зможете отримувати 2 місяці.

Картку можна поповнити в будь-який момент, тоді термін дії кредиту на вихідні дзвінки збільшується до двох місяців. Плата за кожен дзвінок розраховується посекундно.

Гроші, які залишаться на рахунку по закінченню терміну дії кредиту додаються до суми при наступному поповненні.

З цим оператором ви навіть зможете отримувати бонуси в розмірі 0.01 EUR / хв за вхідні дзвінки з номерів інших мобільних операторів Латвії.

Мобільний Інтернет, 3G і 4G

Мобільний Інтернет готові надати в будь-якій точці Латвії всі оператори зв'язку, площа покриття 3G досягає 100% території країни. Базові станції 4G, мережі широкосмугового Інтернету нового покоління, є у всіх великих містах та їх околицях:

- Ризі;

- Юрмалі;

- Лієпаї;

- Вентспілсі;

- Єлгаві.

За допомогою 4G ви отримуєте стабільний блискавично швидкий Інтернет і чудову швидкість завантаження контенту.

Багато рекомендують підключення до мобільного Інтернету від оператора BITE, як одне з найбільш недорогих. Новим користувачам LMT O'Karte надається 3 дні безкоштовного Інтернету для телефону. Відправивши SMS можна підключити один з трьох доступних тарифів - на день, тиждень або з оплатою за кожен використаний Мб.

Wi-Fi, безкоштовні і платні мережі

Мережа бездротового Wi-Fi Інтернету стрімко зростає, в багатьох кафе, торговельних центрах і ресторанах в Латвії ви зможете до нього підключитися абсолютно безкоштовно. У приміщеннях, де доступна ця послуга, ви знайдете наклейку з відповідним знаком.

Lattelecom створив в Латвії найбільшу мережу публічного Wi-Fi Інтернету:

- зараз доступні більше 3500 точок доступу Lattelecom на вокзалах, в парках, магазинах та інших місцях, популярних у жителів і туристів;

- більше 2000 точок безкоштовні;

- в топ міст з найбільшим числом точок безкоштовного Wi-Fi входить Рига (на першому місці), Лієпая та Даугавпілс.

При цьому мережа Lattelecom постійно розширюється.

Всі філії Латвійської національної бібліотеки в Ризі та інших містах Латвії пропонують своїм відвідувачам можливість безкоштовно скористатися підключеним до Інтернету комп'ютером.

У деяких місцях підключення до бездротової мережі платне. Для оплати потрібно:

- купити спеціальну карту;

- зателефонувати;

- відправити SMS на короткий номер.

Наприклад, платний Wi-Fi Інтернет ви знайдете на автозаправках мережі Statoil.

Залишатися завжди на зв'язку в Латвії дуже легко без серйозних фінансових витрат. Повсюдно поширені карти передоплати, вони не зажадають від вас ніяких зобов'язань і укладення договорів. З їх допомогою ви дуже легко і швидко зможете поповнити баланс вашої сім-карти.
23.10.2019 16:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter