Нацгвардійці склали присягу на вірність народу України біля Гайдамацького ставу в Холодному Яру

У Холодному Яру на Черкащині нацгвардійці склали присягу на вірність українському народові. Серед новобранців — контрактники та мобілізовані.

Після напутніх слів та освячення вони вирушили на курс базової загальновійськової підготовки, розповів Суспільному заступник командира військової частини 3061 В’ячеслав Грабко.

Біля Гайдамацького ставу на Чигиринщині присягу на вірність українському народові склали новобранці північного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії. Скільки людей поповнили лави Нацгвардії — не називають з міркувань безпеки.

За словами новобранця Сергія Чаєвського, рішення піти на службу в Нацгвардії ухвалив свідомо — у 25 років зрозумів, що просто любити Україну замало і настав час її захищати:

"Я раніше танцював народну хореографію. Я любив культуру ще змалечку, і коли мені ось пару тижнів тому стукнуло 25, я зрозумів що хочу бути ще більшою частиною України. Ворог завдає ударів по ній, і я вирішив, що хочу боронити її та захищати".

Замість очікування повістки — підписав контракт, розповів нацгвардієць Богдан Лебедєв. За його словами, підрозділ шукав пів року:

"Коли мені виповнилося 25, я ще працював і десь пів року шукав місце для служби. Перебрав усі варіанти, із багатьма людьми спілкувався і вирішив служити в Нацгвардії. Коли багато знайомих, друзів воюють, ховатись — не найкращий вибір, то вирішив піти".
26.06.2026 17:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter