Черкаський краєзнавчий музей відзначає сторічний ювілей

За інформацією міськради Черкас, 100-річний ювілей відзначає Черкаський обласний краєзнавчий музей. Один із перших в Україні краєзнавчих музеїв було відкрито у травні 1918 року з ініціативи педагогічної громадськості та місцевого осередку товариства «Просвіта». За цей час він став не лише місцем, де зберігається та вивчається історія, а й визнаним осередком культурного і громадського життя, центром просвітницько-краєзнавчої роботи на Черкащині.
Черкаський краєзнавчий музей відзначає сторічний ювілей

З нагоди видатного ювілею у закладі провели Перше обласне краєзнавче свято «Моя Черкащина». На площі біля музею та у приміщенні відвідувачі мали змогу відвідати низку цікавих пізнавально-виховних заходів. А саме: виставку-ярмарок краєзнавчої літератури черкаських видавництв, демонстрацію фільмів про Черкащину, виставки та майстер-класи майстрів народного мистецтва, концертну програму художньо-мистецьких колективів, погашення поштової марки до ювілею та інші.

Вітаючи колектив зі святом, директор музею Ірина Собко зазначила, що справжні скарби - це не тільки музейні експонати, а й працівники закладу, які їх зберігають.

- Історію нашого музею творило декілька поколінь музейних працівників. Черкаський обласний краєзнавчий музей сьогодні – це потужний культурний та просвітницький заклад, а також центр краєзнавства і дослідження історії нашого краю. Як і 100 років тому, так і сьогодні, у закладі працюють справжні ентузіасти, фахівці високого класу: історики, біологи, філологи. Ці люди не зрадили музею, незважаючи на економічні труднощі, і працюють тут по 30, 40 років і навіть півстоліття. Зокрема справжнім рекордсменом музейної роботи можна вважати головного зберігача фондової колекції Валентину Олексіївну Мухову, яка працює тут вже 48-й рік. Тож дякую усім ветеранам музейної справи та усім нинішнім працівникам за сумлінну працю і вітаю зі святом, - зазначила директор закладу Ірина Собко.

Привітати заклад-ювіляр прийшли представники обласної та міської влади, а також організацій та установ, із якими співпрацює краєзнавчий музей. Від імені міського голови, міської ради та виконавчого комітету колектив музею поздоровив заступник міського голови Черкас Ігор Волошин.

- Наш музей є справді родзинкою області, візитною карткою. Саме сюди ми ведемо гостей нашого міста, щоб познайомити з історією краю і презентувати наше місто і область. Тому краєзнавчий музей – це справжні ворота в історичну пам'ять, історичну духовність, і ворота в Черкащину. Вітаю вас усіх зі святом. Бажаю міцного здоров’я, родинного затишку, і хочу щоб нарешті працівники музейної справи були поціновані державою.

Також Ігор Волошин з нагоди свята вручив цінні подарунки міського голови м.Черкаси – наручні годинники з гравіюванням – директору музею Ірині Собко та заступнику директора Тетяні Григоренко. Ще семеро працівників закладу за багаторічну сумлінну працю отримали подяки міського голови.
29.05.2018 18:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter