"Мутка" по-черкаськи

"Мутка" по-черкаськиУ січні 2015 року Провінція писала про діяльність структур, заснованих або очолюваних депутатом Черкаської міської ради Володимиром Халаєм (читай «АХалай-МаХалай от многорукого Шивы»). Фірми Халая регулярно беруть участь у тендерах Черкаської міськради і нерідко перемагають. Траплялося й так, що в одному тендері брали участь одразу кілька структур, до яких має відношення енергійний депутат.

У публікації згадувалося, як 31 грудня 2014 року Департамент економіки та розвитку Черкаської міськради уклав угоду з ПП «Техбуднагляд» на капремонт дитячої міської поліклініки №2. Вартість ремонтних робіт - 1,79 млн. грн.

У тендері за право ремонтувати поліклініку, крім переможця -«Техбуднагляду», брав участь ще й ПП «Промелектробуд-2000».
Вже тоді існували підстави для сумнівів у чистоті гри. Адже Халай - співзасновник ПП «Техбуднагляд» та власник «Промелектробуду-2000».

Вже на момент тендеру, 13 листопада 2014 року, у «Техбуднагляді» реально працювала одна особа. Проте тендерний комітет Черкаської міськради на чолі з легендарним Олександром Барабохою на такі дрібниці уваги вже звично не звертає.

Якби найстрашнішим гріхом у цій історії була б підсліпуватість Барабохи– ще півбіди. Біда в тому, що «Техбуднагляд» і не думає братися до роботи.

Адже 4 березня 2015 року ПП офіційно повідомило, що перебуває в стадії припинення діяльності. Навіщо напередодні нового року змагатися за 1,7 мільйона гривень, а вже за два місяці співати «ад’ю, аміго»?

Ймовірно, поділитися думками про це міг би чинний керівник «Техбуднагляду» Соломатін, якби впродовж останніх двох з половиною місяців він бодай виходив на зв`язок з офіційними представниками замовника.

Тим часом у міській раді Черкас поводяться так, ніби їм про самоліквідацію «Техбуднагляду» нічого не відомо. 28 квітня Черкаська міськрада приймає рішення №2-1185, яким на капремонт поліклініки виділено 1 мільйон гривень. А 13 травня адміністрація дитячої міської лікарні Черкас звернулася до ПП «Технобуднагляд» з пропозицією укласти додаткову угоду.

У відповідь – тиша…
"Мутка" по-черкаськи

Головний лікар Черкаської дитячої міської лікарні Володимир Борисенко в доповідній на ім`я керівника департаменту охорони здоров`я міськради Олега Стадника сухою казенною мовою розповідає про свої поневіряння: «Неодноразові пропозиції в телефонному режимі про зустріч для обговорення першочергових робіт …представником ПП «Техбуднагляд» Соломатіним М.В. були проігноровані. На нараду, яку організувала депутат обласної ради Майборода Л.В. 20.05.2015 …по об`єкту «Капітальний ремонт будівлі дитячої міської поліклініки №2…представники підрядної організації не з`явилися. На сьогоднішній день будівельні роботи не проводяться, додаткова угода не підписана, документи на оплату 30 % авансу відсутні, підрядна організація ПП «Техбуднагляд» веде себе незрозумілим чином, ігноруючи прохання замовника, що викликає підозру та недовіру до її представників, і бажання розірвання рамкової угоди в зв`язку з безвідповідальністю підрядника…»

Тим часом справжню справи ПП «Технобуднагляд» близько до серця сприймає секретар міськради Олександр Радуцький. 3 червня під час відвідин дитячої поліклініки №2 секретар міськради переконував губернатора Ткаченка, що «правочинність тендера вже перевірили у прокуратурі, порушень не знайшли». Радуцький повідомив, що він поспілкувався із представником підрядника. Той каже: роботи розпочне, як буде інструментальна експертиза.

Тобто, Департамент охорони здоров`я (Замовник) знайти підрядника (котрий, нагадаємо, «зупинив підприємницьку діяльність» ) не може, а Радуцький – може.

Далі ще цікавіше. Радуцький виявився …експертом з будівництва, який «на глазок» бачить скрізь стіни:

Будівля давня, – заявив Олександр Радуцький. – Є така вірогідність, що ми все відремонтуємо, і, не дай, Боже, станеться обвал, бо дерев’яні перекриття. Усередині закладу видно тріщини. Інструментальну експертизу можна провести за три тижні. Потрібні 60 тис. грн ми спрямуємо з міського бюджету. Як висновки експертизи будуть невтішними, на час ремонту можливе «переселення» поліклініки в колишній дитячий садок, що по сусідству…»

Важко не погодитися з депутатом Черкаської облради Любов`ю Майбородою, яка, власне, єдина в цій історії, хто називає речі своїми іменами:

- Питання додаткового обстеження поліклініки, на якому наполягають Халай, Стадник, Радуцький, Хвиль (заступник мера Черкас, - Пров.) - є таким, що фактично веде до зупинки освоєння бюджетних коштів на 2015 рік з міського бюджету у розмірі 1 млн. грн. , - вважає Любов Майборода. - Інструментальне обстеження по чинним нормам для будівель, несучі конструкції яких знаходяться у придатному стані, ремонт яких не веде до змін конструктивної системи та не призведе до додаткових навантажень, є ЗАЙВОЮ витратою коштів. Оскільки пункт 4 .1. ДБН А 2.2. - 3. -2014 "Склад та зміст проектної документації на будівництво" прямо говорить, що інструментальне обстеження для подібних будівель НЕ ПРОВОДИТЬСЯ.

На сьогоднішній день відремонтовано частину головного фасаду, триває ремонт фізіотерапевтичного відділення, санвузла та рекреації на 2 поверсі. У поліклініку завезено меблі та обладнання за кошти обласного бюджету та меценатів.
"Мутка" по-черкаськи

Справжнє блюзнірство - замість продовження ремонту, який затверджено сесією міської ради, на нього виділені бюджетні кошти, шукати причини, щоб далі цього не робити. Навіть більше - зруйнувати поліклініку, зупинивши її роботу і збільшивши вартість ремонту в десятки разів.

Думаю, міська влада інструментальним дослідженням намагається показати непридатність проекту капітального ремонту, затягнути його реалізацію; замовити інший проект і так, як і на першому проекті, - привласнити левову частину коштів.


Чому Радуцький лобіює інтереси ПП «Техбуднагляд», підприємства, яке ухиляється від капремонту дитячої поліклініки, за який боролася на тендері?
"Мутка" по-черкаськи
Фото Про Все

УМВС в Черкаській області не має бажання поставити це запитання секретареві Черкаської міськради?

Сергій Цюрюпа
10.06.2015 16:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter