Як Шура оProZorrився

Як Шура оProZorrивсяОднією з сильних рис давнього улюбленця Провінції, секретаря Черкаської міськради Шури Радуцького є відсутність страху під час плювання проти вітру.

Учора Радуцький підірвав соцмережі роздумами про систему електронних державних закупівель ProZorro.

« Ще раз пояснив журналістам свою позицію щодо проекту ProZorro, - заявив Радуцький. - Наголошую, я не категоричний її противник. Але вона має цілком очевидні недоліки.

Це майданчик приватний. Це означає, що якщо цьогоріч на капвидатки у нас передбачено 400 млн грн, а весь бюджет складає більше мільярда, і якщо сплачувати системі 0,15%, то це буде 15 млн грн. Логічно запитати: чому бюджет має віддати ці гроші незрозуміло кому і навіщо?

Крім того, маю інформацію, що це проект, наближений до політичної сили "Самопоміч", тому їхні представники лобіюють його в регіонах. У мене особисто бажання фінансувати партію немає через цей майданчик.

Крім того, учасники тендерів сплачують страхові кошти, в цьому проекті цього немає. Крім того, не вимагаються відгуки про роботу фірми.

Але найбільше мені не подобається те, що є можливість для штучного заниження ціни учасника торгів із тим, аби після перемоги, поступитися місцем за відкат.

Альтернатива, на мою, думку це державна система закупівель, яка запрацює з 1 серпня цього року…»


На заяву секретаря Черкаської міськради зреагував один із авторів ProZorro - заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.
Як Шура оProZorrився

"Олександр Радуцький Система електронних державних закупівель ProZorro - це і є державна система електронних закупівель. Не вводьте людей та свою громаду в оману! Якщо у вас є бажання кулуарно розігрувати якісь закупівлі - то так і скажіть своїм виборцям! Сподіваюсь, вони оцінять..."

Інші коментарі наводити не будемо (охочі можуть переглянути їх за цим посиланням). Частина дописувачів уточнювала нюанси заяви Радуцького, частина – наполягала на не до кінця розвинених розумових здібностях Шури.

У принципі, для того, щоб зрозуміти – заява секретаря Черкаської міськради про «приватну» (ги-ги) систему державних (виділено нами, - Пров.) закупівель ProZorro – безграмотна маячня, достатньо виділити 23 хвилини на перегляд цієї програми «Громадського телебачення».

У кого немає на те часу, наведемо лише два уривки з виступів людей, які «в темі».

Олекса Шалайський, головний редактор «Наших грошей»

« Із запровадженням ProZorro…буде змінено все корупційне тло України. Ясна річ, що економіки без корупції не буває. А оскільки тут кардинально міняються правила гри, то, напевно, будуть кардинально мінятися правила корупції.

Якщо говорити про теперішні тендери, то в них є 5-6 схем. Яким чином можна десь щось виводити. І практично всі ці схеми не будуть працювати в новій системі.

Можна подумати, що всі тендери будуть безкорупційні, але оскільки не до кінця віриться, то ми очікуємо нових викликів. Тому що наші корупціонери дуже талановиті й можуть таке придумати. Що інші б ніколи не додумалися…

Є дуже серйозні очікування від цієї системи. По-перше, зникає така корупційна схема, як недопуск учасників через неправильно оформлену документацію. Бо зараз перевірятимуть лише переможця. А хто стане переможцем – не дуже ясно.

Друге: дуже нівелюється корупційна схема – прописування умов під конкретного переможця, тому що логіка оскарження буде зовсім інакша. І самі учасники, якщо побачать, що щось не те в умовах тендеру, можуть його оскаржити й відмінити»


І – вже згаданий вище заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов:

«…У нас дуже низька довіра бізнесу до закупівель. Тому ми використовуємо систему з відкритим кодом, тому що ми хочемо довести всім, що в цій системі немає дірок, немає особливого пароля для Максима Нефьодова, де він може зайти і дивитися щось таке…».

Зрозуміти Радуцького можна. Бо Черкасах будь-який тендер, перемогу в якому здобуває не Володимир Халай – є несправедливим. Як ми вже писали, трапляється, що суперниками Халая під час торгів є структури, які зареєстровані ним же та мають ті ж самі номери телефонів.

У результаті при зменшенні офіційних доходів за один рік Радуцький може поміняти одне стареньке авто, а взамін придбати два нових.

Після впровадження ProZorro шанси на перемогу фаворитів Бондаренко-Радуцького стають примарними. Тобто, такими, як у решти учасників, заборонити яким брати участь в торгах на підставі висмоктаного з пальця приводу вже неможливо.
Як Шура оProZorrився

Змиритися з цим важко. Треба вигадувати щось нове. Не їздити ж другий рік поспіль на Kia Carens та Форді…

Денис Сирцов
31.03.2016 17:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter