Полковник Пустовар - нащадок Леонардо да Вінчі?

Полковник Пустовар - нащадок Леонардо да Вінчі?Кілька тижнів тому ми розмістили матеріал адвоката Евгенії Закревської, яка дивувалася – чому в Черкасах міліцейські слідчі, які дискредитували звання працівника правоохоронних органів під час Революції гідності 2013-2014 років, досі працюють на своїх місцях. Причому це не поодинокі випадки, а масове явище.

Так, останнім часом черкаська міліція отримала чимало докорів від представників громадянського суспільства за кволе розслідування зловживань своїх працівників під час «тулубової епохи».

У Провінції є гіпотеза, яка бодай частково пояснює небажання місцевої міліції самоочищуватись. Річ у тім, що начальник УМВС у Черкаській області Владислав Пустовар…повністю самоусунувся від виконання службових обов`язків, зосередившись на вирішенні особистих питань.

Судіть самі.

У травні 2015 року в спецвипуску газети «Освіта України» з`явилося повідомлення про захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук начальника управління УМВС в Черкаській області Пустовара Владислава Володимировича (див. фотокопію повідомлення).
Полковник Пустовар - нащадок Леонардо да Вінчі?
Клікайте для збільшення

Це справді видатна подія в науковому середовищі України. Адже очільник черкаської міліції написав кандидатську дисертацію за лічені місяці без відриву від виробництва.

Будь-якому викладачеві, що працює в сфері вищої освіти, відомо, що офіційно створення дисертації починається або зі вступу до аспірантури, або з прикріпленні здобувача до кафедри у виші. Головний черкаський міліціонер став здобувачем кафедри менеджменту ЧДТУ восени 2014 року.

Упродовж місяця здобувач складає та подає на затвердження план індивідуальної роботи. Про виконання плану здобувач повинен ЩОРІЧНО звітуватися на кафедрі.

Тема дисертації погоджується на засіданні кафедри, а потім – затверджується вченою радою виша. Тобто, орієнтовно полковник Пустовар почав писати «дисер» у листопаді-грудні 2014 року.

Припущення - Владислав Володимирович міг багато років накопичувати матеріал?- для наукової роботи не витримує критики. Бо наукові публікації Пустовара почали з`являтися тільки восени 2014 року.

Також невід`ємною частиною роботи над дисертацією є участь в наукових конференціях, підготовка й публікація статей по темі в профільних виданнях. Тобто, полковник повинен був змінити міліцейський мундир на цивільний костюм, брати на роботі відпустку за власний рахунок і регулярно відвідувати колоквіуми, симпозіуми та конференції. До офіційного захисту дисертації Пустовар мав би опублікувати мінімум 5 статей по своїй темі у фахових виданнях.

У квітневому інтерв`ю «Громадському телебаченню» Владислав Пустовар заявив, що тема його кандидатської дисертації пов’язана зі спеціальністю, по якій він отримав вищу освіту. Однак тема його кандидатської роботи стосується регіональної економіки, а вища освіта Пустовара пов'язана з менеджментом організацій, підприємств та установ. Це –абсолютно інший напрямок.

І ще важливий момент. Аспіранти працюють над написанням кандидатської роботи три роки, отримуючи за це стипендію у розмірі заробітної плати з їхнього попереднього місця роботи. Оскільки здобувачі (зокрема, начальник УМВС в Черкаській області, чий робочий день без перебільшення триває 25 годин на добу, без вихідних та відпусток) не мають можливості увесь свій час присвячувати дисертації, їм на написання кандидатської дається термін у 5(!!) років.
Пустовар довів, що він справжній Михайло Ломоносов або, беремо вище, - сам Леонардо да Вінчі. Зумів би геніальний Леонардо ефективно боротися з організованою злочинністю і писати трактати на економічні теми?
Полковник Пустовар - нащадок Леонардо да Вінчі?

А Пустовар – зумів.

Щоправда, тема його кандидатської роботи «Науково-практичні засади стратегічного розвитку регіону: інноваційно-інвестиційні детермінанти» нагадує кандидатську дисертацію Сергія Володимировича Іванюти «Інноваційно-інвестиційна детермінанта соціально-економічного розвитку регіону». Дана робота була захищена у вченій раді ЧДТУ, очолюваній Тамарою Качалою, в листопаді 2014 року.

Провінція опитала кількох знайомих науковців, ставлячи кожному одне й теж питання: чи може людина за півроку написати кандидатську дисертацію? Одностайна відповідь – так! Зможе, якщо покине роботу, піде з родини, винайме окреме житло та працюватиме цілодобово 7 днів у тиждень.

Якщо начальник УМВС в Черкаській області зробив саме так, то які претензії до черкаської міліції? Вона справжня сиротинка, покинута й некерована…
Однак є й інша версія, згідно якої Владислав Володимирович, використовуючи службове становище, допомагає вирішувати численні проблеми чинному ректорові ЧДТУ Тамарі Качалі (читати тут, тут і тут). У вдячність за це полковника поставили на «дисертаційний конвеєр». Науковий керівник Пустовара – Тарас Білокінь, декан факультету по роботі з іноземними студентами в ЧДТУ, а один з опонентів – донька проректора ЧДТУ Миколи Кришталя - Тетяна.

До речі, нещодавно з цього конвеєру зійшов мер Золотоноші Войцехівський, який у вільний від служіння громаді час теж став кандидатом економічних наук.
Як не крути, але науковими витребеньками полковника Пустовара мають зацікавитися мінімум два поважних відомства: 1) МВС (якщо керівник обласної міліції настільки талановитий, що за півроку кандидатські роботи з «нуля» створює, то чому на центральну площі Черкас не принесли явку з повинною останнього черкаського мафіозо?); 2) МОН (чи не позичив полковник економічні ідеї у Сергія Іванюти, що захистився на вченій раді ЧДТУ у листопаді 2014 року?).

А слабо начальнику черкаського УМВС прочитати бодай одну публічну лекцію на тему інноваційно-інвестиційних детермінант в економічному розвитку Черкащини? Навіть якщо він, не дивлячись у папірець, зуміє без запинки оголосити назву теми власної кандидатської, то зірве бурхливі оплески. Цікаво також, як він відповідатиме на фахові питання не підгодованих, а реальних економістів.

Ну дуже цікаво…

Геннадій Саприкін
11.06.2015 18:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter