По нотах співаючого ректора

На початку листопада в ЗМІ широко висвітлили інформацію про скромний підробіток ректора КНУКіМ, екс-нардепа від Черкас Михайла Поплавського. Талановитий Михайло Михайлович створив на базі державного внз приватний університет «Київський університет культури». Засновниками годівниці стали він разом із сином.

Схема роботи «дитинчати» співочого ректора була простою, як все геніальне. Працюючи ще й ректором державного Київського національного університету культури і мистецтв (КНУКіМ), всіх студентів –контрактників, які поступили до його приватного внз, Поплавський навчав на базі державного університету. Після третього курсу всіх студентів Київського університету культури переводили на контракт до КНУКіМ, де вони й отримували дипломи про вищу освіту.

За даними ЗМІ, в такий спосіб щороку батько й син Поплавські заробляли 18 мільйонів гривень.


А чим я гірше? Ймовірно, що десь так подумала ректор Черкаського державного технологічного університету Тамара Качала. Восени Провінція вже писала про те, що сяйво від чисельних талантів Тамари Миколаївни заважає працювати іншим викладачам ЧДТУ – адже важко відбивати сяйво, коли тобою керує «племінниця великого Леонардо…»
По нотах співаючого ректора

Виявляється, крім наукових та управлінських досягнень, ректор ЧДТУ має хист до нестандартних операцій в дусі Поплавського.

Отже, нещодавно в Черкасах було створено приватний вищий навчальний заклад «Міжнародний коледж інновацій та бізнесу». Директором Міжнародного коледжу інновацій та бізнесу є Володимир Дармограй, чоловік Тамари Качали. Засновницею закладу – його мама, свекруха Тамари Миколаївни.
У цьогорічну вступну кампанію до коледжу вступили 32 студенти.

Однак вже за кілька місяців після початку навчального року батьки забили на сполох.

«На перший курс коледжу поступило 32 особи, які сплатили по 5 000 гривень кожен, на базі 9-ти та 11-ти класів, - пише міністру освіти й науки України Сергієві Квіту батько одного зі студентів, черкащанин У. – Але…навчання в коледжі не відбулося.

Тамара Миколаївна Качала дала розпорядження начальнику навчальної частини ЧДТУ…всіх 32-х студентів приєднати до навчальних груп 1-го курсу бакалаврів за 5-ма спеціальностями: «Маркетингова діяльність», «Бухгалтерський облік», «Туристичне обслуговування», «Обслуговування програмних систем і комплексів», «Організація виробництва».

…Таким чином всі 32 студенти приватного коледжу , які заплатили по 5 тисяч гривень за навчання, здійснювали це навчання за рахунок державного бюджету…
Пане міністре, дайте відповідь батькам студентів міжнародного коледжу інновацій і бізнесу – де навчаються наші діти? У коледжі чи в ЧДТУ?
»

Реакція Сергія Квіта на дане звернення невідома. Відсутня також і реакція УМВС в Черкаській області, куди 5 грудня надійшла заява трьох колишніх викладачів ЧДТУ, які докладно розписали операцію «Коледж» у виконанні подружжя Качала-Дармограй.

У заяві екс-викладачів внз Тамари Новілової, Володимира Чижикова та Наталії Леги до черкаської міліції інформується про «вчинення дій, що мають ознаки кримінального правопорушення».

Викладачі заявили, що чоловік (директор Міжнародного коледжу інновацій і бізнесу Володимир Дармограй) та дружина (ректор ЧДТУ Тамара Качала) за домовленістю «привласнили гроші, які були сплачені 32 студентами за навчання у ПНВЗ «Міжнародний коледж інновацій і бізнесу», бо «надання освітніх послуг студентам здійснюють у ЧДТУ, за рахунок майна і коштів державного навчального закладу».

Увагу головного міліціонера Черкащини зосередили на тому, що, всупереч положень національного законодавства про освіту, студенти приватного коледжу, які були прийняті на навчання рівня «молодший спеціаліст», протягом вересня-листопада 2014 року навчалися за планами рівня «бакалавр». Тобто, студенти вивчали зовсім інші навчальні дисципліни, і не ті, які дозволялися викладати в коледжі Дармограя відповідно до наданих йому ліцензій.

«У складі груп першого курсу ЧДТУ були й ті студенти, які мають лише базову середню освіту (закінчили 9 класів), і, відповідно, не тільки через пряму заборону законодавства не мають права навчатися на рівні «бакалаврату», а й у силу свого вікового та освітнього рівня не здатні засвоїти навчальний матеріал, - пишуть екс-викладачі полковнику Пустовару.

У приватного коледжу чоловіка та свекрухи ректора ЧДТУ відсутнє приміщення для проведення занять, немає навчально-методичного забезпечення, підручників та посібників.

У коледжу також НЕМАЄ викладачів, бо: 1) конкурс на посади педагогічних та науково-педагогічних працівників ніде не оголошувався; 2)трудові договори про викладацьку роботу в Міжнародному коледжі інновацій і бізнесу ні з ким не укладалися; 3) за період 1 вересня – 1 грудня 2014 року жодній особі за роботу у коледжі зарплата не нараховувалася та не виплачувалася.

Здавалося б за даними фактами черкаська міліція мала б розпочати досудове розслідування, а Департамент освіти Черкаської ОДА - негайно перевірити інформацію.

Проте до сьогоднішнього дня черкаська міліція - ані пари з вуст. На запитання «чому саме?» чимала кількість людей дає єдину відповідь: у найближчому майбутньому українська економічна думка має збагатитися ідеями поки що маловідомого, але потенційно перспективного науковця …Владислава Пустовара.
По нотах співаючого ректора
Владислав Пустовар

У вільний від боротьби зі злочинністю час він завершує роботу над кандидатською дисертацією, захищати яку збирається у вченій раді ЧДТУ. На чолі вченої ради – Тамара Качала.

До речі, на підході захист іще однієї дисертації з економіки, яку у вільний від роботи час написав перспективний економіст Юрій Ткаченко. Чи має щось спільне цей маловідомий економіст з головою Черкаської ОДА? Провінція поки що з`ясовує…
По нотах співаючого ректора
Юрій Ткаченко й Тамара Качала

Нагадаємо, що після розкриття «схеми Поплавських» акредитаційна комісії МОН анулювала ліцензію Київського університету культури та передала всі документи до Генпрокуратури.

Аналогічну схему в ЧДТУ міліція, прокуратура й Департамент освіти Черкаської ОДА «не бачать».

Добре, що контролюючі структури в Черкасах не заважають красиво жити видатним землякам. Про всяк випадок могли б подумати про 32 студентів з коледжу, в якого ні приміщення, ні викладачів, ні підручників.

Просто цікаво, як відреагує щойно призначена 1-м заступником міністра МВС Еку Згуладзе (ініціатор повного очищення наскрізь корумпованої системи МВС у Грузії) на «сліпоту» полковника Пустовара? Кого братимуть в оновлену черкаську міліцію – перспективних економістів у погонах чи порядних «ментів»?

Але поки що в Черкасах нікого не турбує, що ціна майбутніх дипломів бідолашних студентів Міжнародного коледжу інновацій та бізнесу – пуста пляшка з-під пива…

Сергій Цюрюпа
17.12.2014 18:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter