"Каяття перед "Бондюелем": фарс чи трагикомедія?

"Каяття перед "Бондюелем": фарс чи трагикомедія?Учора голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко відзвітував про перші сто днів роботи своєї команди.

Звітуючи про досягнення, губернатор був схожий на досвідченого картяра. Публіці можна товкти, що завгодно, оскільки ти карти бачиш, а вони – ні.

Офіційний звіт жодним чином не вирізнявся з низки аналогічних документів «папєрєдніков»: оскільки ОДА є головним збирачем та системизатором інформації про життя в області, будь-які досвідчені чиновники за кілька днів «сварганять» такій звіт про роботу, що куди там Китаю з його 8,4 % зростання ВВП за 1-й квартал...

Провінція має що сказати про кожен з пунктів звіту Ткаченка. Але не будемо розпорошуватися, зовередившись лише на пункті 5 «Усунемо перешкоди для розвитку бізнесу».

Якщо вірити офіційним даним облдержадміністрації, то голова ОДА та його перший заступник Наталія Старікова просуваються на цьому напрямку гігантськими кроками. Зустрічаються з ображеними командою Тулуба інвесторами, закликають повернутися на Черкащину, обіцяють всіляке сприяння.

Так, наприкінці червня в Черкасах керівництво області та Черкаського району зустрілося з представником французьскої кампанії «Бондюель» Жеремі Бутью. Під час зустрічі увагу представника «Бондюелю» було акцентовано на трьох позиціях: 1) чинна влада вибачається перед французами за здирництво попередньої; 2) чинна влада готова відновити дію дозвільних документів на будівництво заводу в селі Худяки Черкаського району; 3) чинна влада обіцяє французам сприяти якомога швидшому закриттю кримінальних справ, порушених проти потенційного інвестора за часів Тулуба.

У свою чергу, голова Черкаської РДА Костянтин Омаргалієв пообіцяв злітати в Париж, щоб покаятись перед керівництвом «Бондюелю» за дії Тулуба і Ко.
Факт відновлення стосунків з всесвітньо відомою компанією можна тільки вітати. Вибачення перед іноземцями за дії попередників теж викликає повагу. Це все добре, якби...Якби операція «Повернемо «Бондюель» в Худяки» не було непідготовленою імпровізацією, спрямованою на персональний піар Ткаченка.
Омаргалієв, звісно, може злітати в Париж. Але виключно туристом. Черкаській області сьогодні нема чого пропонувати «Бондюелю», бо...вільної землі на території Худяків вже немає.

У цьому може переконатися кожен охочий, зазирнувши до Публічної кадастрової карти України. Задавши в пошуці «Черкаська область, Черкаський район, Худяки», ми можемо на власні очі переконатися, що земля в Худяках розібрана.

У «Бондюеля» на етапі переговорів було кілька умов для майбутнього розміщення заводу. Зокрема, забезпечення під`єднання до очисних споруд черкаського «Азоту», забезпечення потужної подачі води та підведення електролінії знову ж таки від «Азоту».

Кілька років тому цим умовам більш-менш відповідали дві вільні земельні ділянки на території Худяків (на ілюстрації обведені червоним). Однак за кілька років ці земельні ділянки перестали бути вільними. Сьогодні вони рясніють блакитними прямокутниками. Це означає, що вони або здані в оренду, або поділені на земельні паї. На території Худяків сьогодні взагалі немає вільних ділянок для розміщення такого заводу.
"Каяття перед "Бондюелем": фарс чи трагикомедія?
Клікніть для збільшення

"Каяття перед "Бондюелем": фарс чи трагикомедія?

Пересвідчитися в цьому може кожен на сайті Публічної кадастрової карти України . Чому цього не зробили Ткаченко, Старікова й Теміргалієв перед тим, як розіграти трагікомедію «Каяття перед «Бондюелем»?

Адже Ткаченку достатньо було зробити один телефонний дзвінок. І колишній наставник Ткаченка, екс-перший заступник голови Черкаської ОДА, екс-керівник Держземагентства в Черкаській області Петро Гаман, який нині переконує слідство в тому, що «не вінаватая я!», дав би вичерпну інформацію з питання «як ми «замутили» «Бондюель».

Історія з «Бондюелем» була б класним піаром для директора Фермерського ринку. Якби не перетворилася на фарс для губернатора та його розумного першого заступника.

Геннадій Саприкін
02.07.2014 14:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter