Війна закінчилася. Усім спасибі?

Шановні пацієнти!
«Фрезеніус Медикал Кер Україна» має честь проінформувати вас про те, як вирішуються проблеми навколо роботи нашого діалізного центру.
На черговому засіданні робочої групи обласної ради під головуванням Голови обласної державної адміністрації С.Б.Тулуба розроблений наступний план дій:
25 квітня цього року має відбутися сесія обласної ради, на якій розглядатимуться питання фінансування вашого лікування. Позитивне рішення сесії у місячний термін (згідно вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель») дозволить виконати усі процедури, що їх вимагає Закон та 25 травня підписати договір.
Враховуючи це, головний офіс «Фрезеніус» у Німеччині скасував рішення про припинення роботи центру.
За пропозицією Голови обласної державної адміністрації С.Б.Тулуба буде створена комісія (за участі фахівців «Фрезеніуса»), що розглядатиме направлення у подальшому пацієнтів на лікування з урахуванням їх побажання щодо закладу, у якому хворий хоче отримувати діаліз.
Досягнуте взаємопорозуміння з Черкаською обласною владою та взаємне прагнення співпраці – це дуже хороша новина для усіх нас, а особливо у переддень світлого свята Пасхи. ХРИСТОС ВОСКРЕС!


Це звернення керівництва ТОВ „Фрезеніус Медикал Кер Україна” зараз передають кожному черкаському хворому на ниркову недостатність, які проходять гемодіаліз у «Фрезеніусі».
Варто нагадати хронологію конфлікту, який розтягнувся на 3 тижні.
19 березня керівник Головного управління охорони здоров`я та медицини катастроф Володимир Брожик заявляє, що Черкаська область відмовляється від послуг «Фрезеніус Медикал КЕР Україна» в наданні послуг хворим з нирковою недостатністю «у зв’язку з вкрай обмеженими можливостями обласного бюджету»…»В області створено всі необхідні умови для надання якісних медичних послуг хворим із хронічною нирковою недостатністю». Цього ж дня пацієнти «Фрезеніусу» стихійно прийшли до обласної адміністрації. Один з пацієнтів на знак протесту прикував себе наручниками до стовпа біля ОДА. Ніхто з керівників ГУОЗ та МК до людей не вийшов.
Війна закінчилася. Усім спасибі?

20 березня хворі з «Фрезеніусу» блокували рух транспорту бульваром Шевченка. Перед тим вони намагалися зустрітися з губернатором області, але охорона не впустила людей в обласну адміністрацію. Згодом люди блокували рух транспорту на виїзді з Черкас. Конфлікти з водіями. Одного з пікетувальників збила машина. Після обіду представники хворих зустрічаються з головою обласної ради (екс-головним лікарем Черкаської обласної лікарні) Валерієм Черняком. Черняк заявляє, що у вирішенні конфліктної ситуації багато чого залежить від представників «Фрезеніус Медикал КЕР Україна», яким влада направляла чимало листів, але «не одержувала відповіді на них».
21 березня віце-спікер ВР Микола Томенко просить міністра охорони здоров`я Раїсу Богатирьову втрутитись у конфліктну ситуацію в Черкасах. В облраді проходить нарада під головуванням Черняка. Ухвалюється рішення про створення робочої групи на чолі із заступником голови облради Василем Касяном для вивчення питання. Хворі знову пікетують ОДА.
22 березня: голова облради Черняк «вперше почув» про те, що «Фрезеніус» готовий зменшити ціни за процедуру гемодіалізу (це після того, як весь 2011 рік німецька клініка лікувала черкаських пацієнтів за свій кошт, - Пров.). У свою чергу, ТОВ «Фрезеніус Медікал Кер Україна» вирішило безкоштовно надавати послуги хворим на ниркову недостатність у Черкаській області до 9 квітня включно. Рішення ухвалено за участі Посольства Німеччині в Україні. Володимир Брожик проводить брифінг для ЗМІ, де запевняє, що лікування хворих у державних медзакладах не поступається "Фрезеніусу". У цей час хворі продовжують пікетувати обласну адміністрацію.
23 березня хворі пікетують ОДА… Тема «Черкаська обласна влада проти пацієнтів «Фрезеніусу» обговорюється в програмі Шустер life на 1-му Національному. Брожик так і не зміг пояснити телеаудиторії чому ніхто з представників влади не виходить до людей, які пікетують обласну адміністрацію. Емоційне запитання Шустера зависло в повітрі: «Неужели вы не видите, что люди 2 дня на этой неделе перекрывают движение в Черкассах, они люди больные, угроза жизни, они могут умереть. Зачем они это делают, потому что они, конечно, ничего не понимают. Как всегда, у нас люди всегда ничего не понимают...».
24 березня своє слово сказала прокуратура Черкаської області. Прокуратура перевірила додержання вимог законодавства при наданні медичної допомоги пацієнтам з хронічною нирковою недостатністю методом гемодіалізу. Проведення однієї процедури гемодіалізу у ТОВ «Фрезеніус Медікал Кер Україна» коштує 1395,88 грн. проти 790,15 грн. у державних закладах охорони здоров’я Черкаської області. Про якість процедур у заяві прокуратури не йдеться. Хворі продовжують пікетувати Черкаську ОДА…
26 грудня : проходить засідання робочої групи. Хворі продовжують пікетувати ОДА…
28 грудня у клініці «Фрезеніус» побував Микола Томенко. «Якщо в обласній лікарні один сеанс гемодіалізу, умовно кажучи, на 10 гривень дешевший, але смертність там набагато вища, то влада повинна думати все-таки про порятунок людського життя, а не про бюджетну ощадливість. Та й зараз просто цирк якийсь із цінами ми спостерігаємо: в 2011 році обласна лікарня один сеанс гемодіалізу проводила за 938 гривень, а в цьму році, коли все суттєво подорожчало, готова проводити за близько 700. Губернатор вимагає економії, однак хіба можна повірити, що це об’єктивні обрахунки? – подивувався владній арифметиці Микола Томенко.
29 березня Черкаси відвідала депутат Верховної Ради, голова комісії з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтєєва. Вона взяла участь у перемовинах між обласною адміністрацією та керівництвом німецького гемодіалізного центру "Фрезеніус".
"Бахтєєва закликала інвестора піти на поступки, – каже хвора Галина Опалінська. – Мовляв, "Фрезеніус" повинен увійти в положення держави". Цього ж дня Черкаська обласна рада заявляє: «…надання послуг хворим центром «Фрезеніус» на сьогодні є їхнім бізнесовим ризиком, що, до речі, записано у протоколі намірів, який було підготовлено ними і подано для розгляду органам влади торік».
30 березня влада тупо зриває переговори з «Фрезеніусом». Об 11.00 мала відбутись спільна нарада представників Черкаської обласної лікарні та ТОВ «Фрезеніус Медікал Кер Україна». Під час наради обидві сторони мали здійснити порівняльний аналіз вартості однієї процедури гемодіалізу в обласній лікарні та у «Фрезеніусі».
Проводити нараду мав голова комісії при Черкаській обласній раді по розгляду конфліктної ситуації навколо лікування хворих на ниркову недостатність у «Фрезеніус Медікал Кер Україна», заступник голови облради Василь Касян.
Засідання не відбулося. Василь Касян відбув у невідомому напрямку, а головний лікар Черкаської обласної лікарні Олександр Дудник терміново виїхав у Київ…
3 квітня Президент України Янукович підписує офіційне доручення, яким зобов’язує «вжити невідкладних заходів щодо вирішення питань організаційного та фінансового забезпечення для повного охоплення такою допомогою хворих, які її потребують». Голові Черкаської ОДА Тулубу доручено до 6 квітня забезпечити в повному обсязі фінансування послуг з гемодіалізу та врегулювати проблемні питання з іноземними інвесторами.
10 квітня: офіційно повідомлено, що всі проблемні питання між владою Черкаської області та «Фрезеніусом» врегульовані…

Висновки: упродовж трьох тижнів черкаська влада, персонально – голова облради Валерій Черняк, заступник голови облради Василь Касян, начальник Головного управління охорони здоров`я та медицини катастроф Володимир Брожик, голова Черкаської ОДА Сергій Тулуб - демонструвала девіантну поведінку, змушуючи німецького інвестора залишити ринок медичних послуг на Черкащині. За цей час через відчайдушні дії хворих на ниркову недостатність, їхніх родичів та знайомих суспільно-політична ситуація в Черкасах загострилася. Діяти в інтересах хворих керівників Черкаської області змусила реальна загроза погіршення двосторонніх відносин між Україною та Німеччиною, в результаті чого з`явилося доручення Януковича Тулубу. Поведінка Тулуба, Черняка, Касяна й Брожика говорить про те, що люди, які повинні грати в шахи (думати на кілька ходів наперед), грають виключно «в Чапаєва». Черняк і компанія не дали жодного приводу для підозр у тому, що вони відстоювали інтереси хворих або своєї країни.
Війна закінчилася. Усім спасибі?

PS. І, як сьогодні, 13 квітня, повідомили Подробиці, посол Німеччини в Україні Ганс-Юрген Гаймзет вважає, що в даний час немає приводу для зустрічі президента України Віктора Януковича з канцлером Німеччини Ангелою Меркель.
"На даний момент безпосереднього приводу для такої зустрічі немає. Якщо Німеччина стане учасником фінального матчу Євро-2012, то, можливо, такий привід з'явиться", - сказав він.
13.04.2012 17:35

Автор: Геннадій Саприкін
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter