Слово з п'яти літер

Єбипетський сором…

Це те, що відчуваєш після перегляду останнього розслідування команди Bihus.Info «Ми їх знайшли! Спецоперація СБУ проти журналістів: обличчя, імена, наслідки».

Висновок: незаконне стеження за командою Bihus.Info наприкінці грудня 2023 року проводилося працівниками департаменту захисту національної державності СБУ.

Міністр юстиції Денис Малюська: «Передивився сюжет Bihus.Info…Враховуючи увагу міжнародних медіа, прикуту до України, думаю, у нас не більше доби, щоб показати правильну реакцію та зробити правильні меседжі».
І результат: керівника Департаменту захисту національної державності СБУ Романа Семенченка звільнили саме через стеження за редакцією "Bihus.Info". Про це Українським Новинам повідомили джерела в СБУ.

Залишаюся на позиції, яку оприлюднював з даного приводу 20 січня в матеріалі «Це вже фініш»?

Різниця в якості роботи журналістів-розслідувачів та працівників СБУ – разюча.

Могло бути по-іншому? Ні.

Працівники СБУ виконували очевидно злочинне розпорядження. Вони діють в рамках виконавчої вертикалі, де майже кожен крок робиться після низки узгоджень. Вони «заточені» на дію за схемою:

- накопичення доказової бази;

- стеження за «об’єктами»;

- маски-шоу під час затримання підозрюваних;

- формування доказової бази для передачі справи до суду…

Це – суть їхньої роботи, передана цивільною мовою.

У даному випадку працівників СБУ змусили діяти як журналістів-«чорнушників». При тому, що навіть в оперативному плані вони, як діти малі, як можна з них вимагати видатних результатів у високому мистецтві «журналістська чорнуха»? Вони на своїй «галявині» більш-менш якісно грати не вміють, а тут їм наказують грати в чужу гру – на чужому полі.

Заслужили вони свої «5 хвилин вселенської ганьби»? Ще й як заслужили.

Однак не слід забувати про голосне.

Звісно, звільнений керівник Департаменту захисту національної державності СБУ Роман Семенченко не міг не бути в курсі дій підлеглих. Але він – ланка у тій самій виконавчій вертикалі. Людина в рамках повноважень, але без свободи маневру. Підневільна людина. Якому, судячи з назви його Департаменту, було чим зайнятися по роботі, крім як за журналістками в номерах піддивлятися та операторів, що кокс нюхають, прихованими камерами знімати.

Працівників спецслужби в Україні традиційно продовжують незаконно використовувати як інструмент боротьби з непідконтрольними владі людьми й структурами. Оце справді важливо.

Тому має бути звільнений той, хто наказав працівникам ДЗНД СБУ піддивлятися за журналістами та поширювати оперативне відео через «зливні бачки».

Людей таких в Україні не більше, ніж пальців на одній руці. І так всі вже здогадалися про те, що це за слово з п’яти літер…

PS. Намагаюся хоч якийсь позитив в історії знайти…Хіба що одне: спробували б колеги так глумитися над ФСБ та КДБ на Росії чи в Білорусі, як це зробили вчора журналісти Bihus.Info.

Олександр Арабач
06.02.2024 17:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter