Одна проти Регіонів

Одна проти Регіонів У квітні ми розповіли повчальну історію з серії «Черкащина регіональна» про село Боровиця на Чигиринщині. Тамтешні депутати, не заморочуючись на формальності, вигнали з сільради її голову Тетяну Збаразську. Тетяна Яківна – єдиний представник місцевого самоврядування в районі, яка не носить у кишені квиток Партії регіонів (представляє Союз лівих сил). Тоді ми запитали Збаразську про причини її усунення. Відповідь була такою:
«Через мої стосунки з директором СТОВ «Дружба» Арменом Налбандяном. Я підняла питання про те, що Налбандян порушує законодавчу базу України. Зокрема, замість виплати за земельний пай орендованої землі людям 4,5 %, як належить по закону, він виплачує 2,4 %. До речі, коли з цього приводу я звернулася до районної ради, то там мене виправили – не 2,4 %, а 2,8 %. Отже, його порушення визнають і там! Налбандян ігнорує законодавство України по майнових паях. Не сплачує орендну плату за землю в адміністративних межах Боровиці. Відбирає в жителів села свердловини. Також між Топилівкою та Сагунівкою ТОВ «Маіс» вирощує сади . Теж саме вони хочуть зробити в нас. А я не хочу! Там уже люди через ці сади помирають, а я не хочу, щоб вимерла Боровиця! Армен Миколайович вирішив стати лобістом «Маїса». Скільки разів вони до мене приходили, які тільки умови не ставили…Я сказала: ні, хлопці. Коли вам так потрібні ті сади, беріть своїх дітей та онуків, саджайте й доглядайте. Я Боровицю гнобить не дам…»
Нагадаємо, що Армен Налбандян – керівник фракції Партії регіонів в Чигиринській районній раді.
Історія протистояння Збаразської та боровицьких депутатів триває. 23 липня її поновлено на посаді. Відповідне рішення суддя Чигиринського районного суду Ткаченко ухвалила 12 липня. За дивним збігом обставин, через кілька днів чоловік Ткаченко – Станіслав Олексійович – був знятий з посади начальника КП «Чигиринське» та переведений на місце рядового контролера.
Попри рішення суду, Збаразська не входить у сільраду. Після її відсторонення решітку на кабінеті сільського голови перепиляли болгаркою. Кабінет обшукали, намагаючись знайти печатку. Не знайшовши, вирішили вважати печатку загубленою та виготовили нову. Тетяна Яківна направила листи в прокуратуру району з проханням порадити – як їй діяти в цій ситуації?
Тим часом 14 депутатів Боровицької сільради надіслали сільському голові Боровиці звернення з проханням скликати 10 серпня позачергову сесію сільради. У порядку денному –звіт Збаразської, а після - питання про дострокове припинення її повноважень.
Як розповіла сьогодні Провінції Тетяна Яківна, за півтора року після обрання сільським головою, 9 місяців вона провела в судах.
Поєдинок одинака, який кинув виклик системі, триває.
25.07.2012 17:40

Автор: Сергій Цюрюпа
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
22:20 25.07.2012 Oksana_Kolisnyk:
А що ж депутати? Вороги своїм дітям та онукам? Що люди в селі кажуть? Невже всі як один "на панщину ідуть і діточок своїх ведуть"? Прочитати би хоча б одну думку депутата Боровицької сільради. І мова тут йде про Топилівку - хоча б щось про ситуацію там.