І один у полі Ботнар, якщо решта - вельбівці...

І один у полі Ботнар, якщо решта - вельбівці...Учора зусиллями лідера фракції «Свобода» Юрія Ботнара було зірване засідання Черкаської обласної ради. Депутати по суті так і не перейшли до розгляду порядку денного. Реагуючи на екзальтовану поведінку Юрія Андрійовича, фракції ВО «Черкащани» та «Партії ветеранів Афганістану» покинули сесійну залу. Голова облради Олександр Вельбівець змушений був закрити засідання…

За останні 15-20 років Черкащина дала Україні чимало самородків, носіїв унікального черкаського менталітету. Переважна більшість унікумів відточує власне «его» на ниві скандалу й публічної істерики. Лише одиниці черкаських «неповторних» намагалися вразити публіку глибиною душі чи ерудиції.

Так, незабутній МихМих Калініченко складав вірші і декламував їх з телеекрану. Екс-губернатор Черевко удавав з себе знавця національних старожитностей та робив духовне лице, коли поруч звучала бандура.

Однак більшість місцевих самородків не пише віршів, не бігає марафон і не ходить у підвал на репетицію власного рок-гурту.

Один з них – лідер фракції «Свобода» в Черкаській обласній раді Юрій Ботнар. Починаючи з зими 2013 року, коли юний Ботнар пообіцяв викинути тодішнього губернатора Сергія Тулуба з вікна його службового кабінету, він вдосконалює таланти виключно на ниві епатажу з елементами хардкору.

Навесні 2014 року Черкаська область ледь-ледь розійшлася з Юрієм Андрійовичем. Коли Яценюк, Кличко та Тягнибок «розписали» Україну «на трьох», то епатажний політик з підлітковим обличчям ледь не став 1-м заступником губернатора. Від призначення Ботнара Черкаську область врятувала чиста випадковість…

Вчора на крилі винищувача «Юрій Ботнар» можна виводити черговий «тризубчик». Юрій Андрійович практично поодинці зірвав сесію Черкаської облради. Привід для зриву – дріб`язковий. Депутати підготували двазвернення до Порошенка, Гройсмана й Парубія з приводу драконівських тарифів на послуги ЖКК. Звернення, підготовлене фракцією "Черкащан", до порядку денного внесли, а свободівське, майже ідентичне за змістом, - ні.

Образившись, Юрій Андрійович влаштували на сесії такий «діп пьорпл», що депутати потроху почали виходити з зали.
І один у полі Ботнар, якщо решта - вельбівці...

У спікера черкаського «парламенту» Олександра Вельбівця було два ефективних шляхи. Перший: дати Юрію Андрійовичу вилаятися, визнати, що поважає його обурення, подякувати за видатний внесок в розбудову чогось там …І зробити все по-своєму.

Другий: стати альтер-его Юрія Андрійовича і перейти на мову «гуманських» тінейджерів, які вирішують, кому пертися за пивом.

Вайлуватий Вельбівець не второпав і втратив вплив на процес. Депутатський кворум і без Ботнара висів на «прапорці». А після його майстерного етюду «Око вирву за народ», з ефектними порівняннями колег з окремими представниками фауни – сесію довелося закривати.

Привітаємо Юрія Андрійовича, котрий переконав, що й один у полі Ботнар, коли решта – вельбівці… Лідер черкаської «Свободи» заздалегідь потурбувався про тили. Його емоційні вихиляси старанно знімав окремий оператор. Відеозапис про те, як знаний черкаський політик Юрій Андрійович показав «слабакам» з облради, як треба вболівати за народ, сподобається партійному керівництву. Враховуючи те, що Юрій Андрійович і досі ніде не працює, йому є з чим йти до партійних фінансистів…

А керівництву Черкаської облради можна нагадати, що якщо хочеш змагатися з Булатецьким, виставляй проти іншого «булатецького». Хочеш перекричати Ботнара, виховай такого ж «ботнара» в своєму середовищі – і жени його до трибуни. У словесному поєдинку будь-якого черкаського унікуму, що перебуває у стадії крайнього емоційного піднесення, з переляканим бюрократом завжди переможе унікум. Ботнар мало «борменталь» у документообігу, будь-який кошторис, складений у фінуправлінні, може читати справа наліво, але драйву в нього – на десятьох. Тому й близькі ці люди до народу, який у масі своїй краще покричить, ніж розбереться, що до чого.

…»Вчитель» Вельбівець з «педколективом» депутатів дали можливість двієчнику зірвати «урок». Арсенал впливу на дебошира обмежений. Батьків не викличеш, двійкою за поведінку не злякаєш.
І один у полі Ботнар, якщо решта - вельбівці...

Думайте, хлопці…

Геннадій Саприкін
16.06.2016 17:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter