Черкащина після виборів: Умань поки без Яценка

Перебіг виборів міського голови Умані став несподіванкою для жителів міста. Перш за все тому, що вперше за перемогу билися два потенційно рівні кандидата. Болото патріархальної Умані, яка за інерцією продовжує жити, ніби їх мер – все той же «вічний» Бодров, було сполохане скромною жіночкою з Христинівки.

Місцева еліта поставила на секретаря Уманської міськради, в.о. мера Олександра Цебрія. Так, зірок з неба не хапає. Має проблеми із законом. Але свій, доморощений і передбачуваний.
Черкащина після виборів: Умань поки без Яценка

Іншим претендентом став …нардеп Яценко. Напористий Антон фактично вирішив повторити фортель Бродського, який той утнув у 2006 році, запропонувавши Черкасам нове обличчя.

«Уманським проектом» Яценка стала керівник його громадської приймальні Ірина Плетньова. До речі, не місцева: Плетньова проживає у Христинівці (сусідній райцентр).

Антон Яценко здійснив амбітну спробу агресивного просунення нерозкрученого політичного «товару» місцевому виборцю.
Черкащина після виборів: Умань поки без Яценка

Просувати пані довелося фактично з «нуля». Ще за кілька місяців до 25 жовтня рівень впізнаваності Плетньової був у межах статистичної похибки.

Але талановита людина талановита в усьому. І Яценко, що ніколи не відрізнявся перебірливістю в досягненні поставлених цілей, ледь не переміг.

Цебрій випередив соромливу помічницю Яценка лише на 133 голоси (за даними попереднього підрахунку).

Адміністративні можливості в.о. мера виявилися сильніші за технологічні й фінансові загравання з виборцями Яценка. Гадаємо, ніхто не сумнівається: коли б адмінресурс був на боці «Відродження» - сором`язлива Плетньова мала б всі 75 відсотків.

Зрозуміло, що тепер Антон (устами Плетньової) обіцяє Умані наметове містечко, протести та цілий сезон неспокійного життя. Однак насправді він може повинен бути задоволений.

Через 2 роки – нові місцеві вибори. За цей час Яценко тільки нарощуватиме вплив, розвиватиме в місті «свої» медіа, посипатиме шлях «благодійництвом». У поєдинку просунутого київського «нахаби», ще й взагалі без комплексів, й дикуватої провінційної еліти остання - просто історично приречена.

Яценко буде й надалі провокувати скандали й беззастережно троліти аборигенів.

На прикладі Бродського Антон побачив, що краще бути першим на «селі» (Черкаси, Умань), ніж 101-м у Києві. Тим більше децентралізація надасть місцевій владі так багато нових можливостей для творчого освоєння місцевих податків…

А яке місто! Софіївка, цадик Нахман (береже Яхве його святі мощі!), хасиди…

Як мріяв Сергій Борисович Тулуб налагодити вічний бізнес: він хасидам – дах, вони йому – шекелями по пейсам. Давно вже час розумній людині дати раду прочанським грошам.

Хоча й здається, що зараз в Умані всі – чиновники, директорат, бізнесмени – проти Антона і його протеже. Все майже так, як у Одарича в Черкасах.

Але столичних конкістадорів ненависть місцевих тільки стимулює на нові злети…

Сергій Цюрюпа
30.10.2015 18:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter