Граната для судді

Граната для судді За цей рік крісло голови Апеляційного суду в Черкаській області стало схожим на електричний стілець. Приклад чинного голови Апеляційного суду Володимира Бабенка доводить, що всидіти в ньому – це півділа. Треба ще й вижити.

У суботу, 11 липня, Бабенко із двома знайомими гостював у сестри в Маньківці (райцентр на Черкащині). Роз`їжджалися вже після опівночі. І у світлі фар один із друзів побачив, що під автівкою Володимира Миколайовича виблиснув якийсь предмет.

Виявилося, що під місцем водія машини «Тойота-Сієна» на металевому штирі була прикріплена бойова граната Ф-1. Та ще й чеку з лівим переднім колесом зв’язано ниткою. Якби машина зрушила з місця, шанси водія на виживання були б невисокими…

За три тижні до цього суддя отримав листівку з погрозами. «Йди з посади, бо замочимо…»

Після того, як 7 травня 2015 року Бабенко переміг на виборах голови Апеляційного суду Черкаської області, атмосфера навколо нього ще більш загострилася.

Єдиний публічний опонент – суддя цього ж суду Сергій Бондаренко (читай «Вірус майора Мельниченка в Черкаському апеляційному суді») – не полишив спроб переконати: а) Раду суддів України в тому, що Бабенко тиснув на нього, вимагаючи прийняти рішення по справі на користь однієї зі сторін; б) Черкаський окружний адміністративний суд - в тому, що вибори голови Апеляційного суду Черкаської області були проведені з порушеннями, тому їх результати підлягають оскарженню.

Бондаренко засумнівався як у рішенні своїх колег з Апеляційного суду, які визнали результати голосування, так і в рішенні Ради суддів України, висновок якої звучав так: «Особи, які були призначені на адміністративні посади відповідно до законодавства, що діяло раніше, є такими, що можуть бути обраними на адміністративну посаду в суді і обіймати її два строки поспіль».

Цікаво, що суддя Бондаренко також заявляє, що вибори 7 травня були нелегітимними, бо на час їх проведення у нього був призначений розгляд справи. Отже, його право обирати й бути обраним було порушено. Незважаючи на це …усі судді бачили, що Бондаренко прийшов на вибори, взяв бюлетень і проголосував.

Цікаво, як відреагував би детектор брехні на цю заяву Бондаренка (річ у тім, що сам скаржник часто називає себе «найчеснішим суддею в Україні», який пройшов через «детектор брехні»)?

Розгляд скарги Бондаренка у Раді суддів України 4 червня проходив, як і багато що в Україні сьогодні - з поправкою на революційну доцільність. Спочатку Рада суддів, заслухавши результати розгляду, вирішила «взяти їх до відома». Однак вже наступного дня до приміщення РСУ на Липську 18/5 прийшли представники київського Автомайдану. В емоційній формі вони зажадали від присутніх ретельніше поставитися до справи «Принциповий суддя Бондаренко звинувачує голову Апеляційного суду в Черкаській області в тиску».

У результаті Рада суддів вирішила призначити додаткову перевірку скарги Бондаренка, а в найближчий час - направити в Черкаси спеціальну комісію для перевірки стану справ у Черкаському Апеляційному суді.

Комісія в Черкаси, до речі, поки що так і не приїхала. До речі, Рада суддів, яка дуже оперативно розглядає скарги Бондаренка, так і не відреагувала на численні скарги щодо поведінки самого Сергія Івановича.

Не можна не згадати, що минулої суботи, рівно через тиждень після «гранатової» пригоди з Бабенком, у Черкасах біля водоканалу підірвалася машина 42-річного Олександра Г.

Водій вижив. За попередніми даними вибухнула граната, прикріплена до днища машини, під місцем водія.

Постраждалий не має відношення до служіння Феміди. Навпаки, у вузьких колах він відомий як бригадир …Ну, скажемо так – не зовсім тракторної бригади.

Схожість почерку в двох гранатових історіях в слідчих органах точно помітили. І якщо епізод з пораненим Олександром Г. є логічним з точки зору внутрішньої логіки його нелегкого бізнесу, то кримінальна за суттю і по формі спроба звільнити крісло керівника Черкаського Апеляційного суду очевидно свідчить про те, що в Україні є серйозна сила, зацікавлена мати на чолі Черкаського Апеляційного суду свою людину.

Спроби зліпити з Бабенка корупціонера, який тисне на підлеглих, непереконливі як у юридичній, так і в емоційній площинах. Системним підігрівачем «антибабенківської» кампанії в судовій системі України є Київський Автомайдан. На фоні нейтральної позиції «Автомайдану-Черкаси». З Києва суддівські справи Черкащини видніші?

Очевидно, що місце голови Апеляційного суду в Черкаській області потрібно поки що невідомій, але безперечно впливовій силі, яка найближчим часом збирається діяти в регіоні на межі фолу і через те повинна мати серйозну підтримку в судовій системі. Методи тиску на чинного голову Апеляційного суду Черкаської області різко змінилися. Якщо раніше це була інформаційна дискредитація, то зараз – вже фізичне усунення (одразу після вищезазначеної події Бабенко вивіз родину з Черкас).

Подальший розвиток подій в значній мірі залежить від самого Бабенка. Рівень поінформованості людей такого рівня є дуже високим. Отже у нього є можливість оцінити як рівень загрози, так і власну здатність чинити опір.

Коли граєш у шаховій партії позиційна боротьба переривається тим, що один з гравців кидає в тебе гранату Ф-1, то чітко розумієш, що почалася гра без правил…

Кіндрат Булавін
24.07.2015 11:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter