Шполянська "ленініана"

Шполянська "ленініана" У незвичайну ситуацію потрапили депутати міської ради від партії «Батьківщина» в Шполі. Про це повідомив Провінції місцевий дописувач Іван Коптенко. Так сталося, що місцева Народна рада запропонувала міській раді перейменувати вулицю Леніна на честь Героїв Небесної Сотні.

Вирішили запитати у людей, що проживають на цій вулиці – чи до вподоби їм таке перейменування?

Результати опитування стали несподіванкою. З`ясувалося, що тих, хто голосує за перейменування, уп`ятеро менше, ніж тих, хто проти.

Ми вже повідомляли, що 19 присутніх на сесії депутатів десять осіб проголосували «за» перейменування, ще дев’ятеро – «утрималися». Серед тих, хто утримався, і учасники районної партійної організації ВО «Батьківщина». Своє рішення з цього приводу прокоментував один з депутатів міськради, голова фракції Володимир Горбач:

– «Батьківщинівці» серйозно підійшли до вивчення цієї проблеми. Ми провели опитування, щоб дізнатися думку громади про перейменування. Адже вулиця Леніна – центр нашого міста. Так-от, сто відсотків юридичних осіб висловилися проти перейменування. Вважаю, що їхня думка досить важлива, бо на вулиці знаходиться багато банків та різних юридичних установ. Серед місцевих жителів понад вісімдесят відсотків висловились «проти» перейменування. Саме тому ми вирішили підтримати громадську позиція.

Після невдалого голосування роботу сесії призупинили на понад годину.

Від Провінції: нагадуємо, що зміна назви вулиці тягне за собою внесення змін в будинкові книги, заміну паспортів, внесення нових даних в реквізити підприємств, юридичні адреси яких знаходяться на вулиці, що перейменовується. Втрачають актуальність довідники, бази даних, карти тощо. Трапляються й інші казуси.
Наприклад, у Черкасах після перейменування вулиці Енгельса на Чорновола одна з відомих торгівельних компаній зазнала кількасоттисячних збитків. Перед рішенням Черкаської міськради про перейменування на цій фірмі було надруковано чималий обсяг рекламної продукції – якісну поліграфічну рекламу послуг, прапорці, сувеніри тощо. Усе довелося викидати...

Шполянський епізод з невдалим перейменуванням вулиці Леніна – цікавий прецедент. В Україні триває війна, усюди торжествує принцип революційної доцільності. У демократичній країні політики орієнтуються на думку більшості. Стежитимо за тим, як завершиться шполянська «ленініана».
17.07.2014 18:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter