Апеляційний суд просить Вищу кваліфкоміссію розібратися з лисянським суддею, яка відпустила підозрюваного в убивстві племінника замначальника райвідділу

Апеляційний суд просить Вищу кваліфкоміссію розібратися з лисянським суддею, яка відпустила підозрюваного в убивстві племінника замначальника райвідділуЯк інформує прес-служба апеляційного суду Черкаської області, сьогодні колегія суддів судової палати у кримінальних справах у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконфернції у м. Черкаси в апеляційному порядку розглянула скаргу прокурора на ухвалу слідчого судді Лисянського районного суду Черкаської області від 23 вересня 2013 року, якою відмовлено в задоволенні клопотання слідчого щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного К. У ході засідання було встановлено, що слідчим суддею допущено істотні порушення кримінально-процесуального закону, зокрема не були достатньо вивчені доводи слідчого, які свідчать про обґрунтованість підозри вчинення підозрюваним злочину, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України (умисне вбивство) та наявність ризиків передбачених ст. 177 КПК України і недостатність застосування більш м’яких запобіжних заходів.
За результатом розгляду апеляційної скарги прокурора колегія суддів скасувала незаконну ухвалу слідчого судді та постановила нову ухвалу, якою обрано підозрюваному К. запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів з моменту його затримання (без застави).
Окрім того, з метою недопущення зазначених вище порушень закону при розгляді слідчим суддею заходів забезпечення кримінального провадження колегія суддів винесла окрему ухвалу, якою постановила довести до відома голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України інформацію про неповноту судового розгляду та істотні порушення КПК України при постановленні слідчим суддею Добриднюк Н. О. вищезазначеної ухвали від 23.09.2013.
11.10.2013 15:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter