10 місяців ганьби черкаського УСБУ. Дно ще не скоро?

10 місяців поспіль черкаський письменник Олег Слєпинін «бодається» з УСБУ в Черкаській області. Спецслужбісти «шиють» йому ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу – розпалювання релігійної ворожнечі.
10 місяців ганьби черкаського УСБУ. Дно ще не скоро?

Про початок і продовження цієї історії читати тут і тут.

Перший обшук у квартирі Слєпиніна оперативники СБУ провели 12 березня. Останній – 24 грудня. Під час останнього – вилучили комп’ютер. Раніше - фактично шантажем - змусили дружину віднести в УСБУ ноутбук письменника.

За версією слідства, взимку 2018 року письменник Слєпинін під псевдонімом «Олег Міклашевський» поширив на російських сайтах православного спрямування матеріали, в яких тенденційно висвітлюється створення ПЦУ та отримання Томоса. Читачі «Провінції» можуть зробити висновки самостійно, ознайомившись з текстами «Лжесобор» та «Верховный жрец Порошенко».

На мою скромну думку, ці статті –авторські журналістські матеріали. Чимало людей в Україні на момент їх оприлюднення висловлювалися про Порошенка, створення ПЦУ та отримання Томосу значно радикальніше.
10 місяців ганьби черкаського УСБУ. Дно ще не скоро?

У випадку зі Слєпиніним УСБУ в Черкаській області загнане в глухий кут. По-перше, Слєпинін категорично відмовляється визнавати авторство даних матеріалів. Його версія звучить так: «даю наводку – лише текст, підписаний «Олег Слєпинін» є текстом Олега Слєпиніна». По-друге, вилучення комп’ютера в березні, вилучення ноутбука – в листопаді, та повторне вилучення слєпинінського комп’ютера 24 грудня свідчать про єдине – СБУ не знайшло в цих носіях файлів, які мають відношення до «Олега Міклашевського».

Поки що роль експертів виконує кілька місцевих діячів, що проходять по справі свідками. Один з них (такий собі Геннадій С.) заявив під розпис, що тексти «Міклашевського» з вирогідністю 70-75 % є текстами Слєпиніна.

По-третє, якщо по статті УПК за розпалювання релігійної ворожнечі СБУ намагається притягнути «Міклашевського», то чому досі вільно проповідує митрополит Черкаський і Канівський Софроній? Ось текст його інтерв’ю від 28 грудня 2018 року «Бог послав нам Томос за гріхи. В Україні створена грецька церква». Або чому досі не притягнули до відповідальності нардепа Вадима Новінського (передивитись «Томос-тур для Порошенко – это исключительно элемент предвыборной кампании»). Чому УСБУ в Черкаській області демонструє таку вибіркову принциповість?

Кримінальне провадження відносно Слєпиніна, відкрите СБУ у березні 2019 року, обумовлювалося кон’юктурним бажання «потрапити в струю» й догодити чинному на той час Президенту Порошенко. Потім після поразки Петра Олексійовича на виборах була 6-місячна пауза. Спецслужба відверто не розуміла - в якій бік «рити» при новій владі.

Сьогодні ж – спецслужба намагається будь-що довести справу до кінця. При цьому тексти «Міклашевського» - це релігійна публіцистика; Слєпинін заперечує, що «Міклашевський» - це він; у СБУ немає файлів з вилученних у письменника носіїв, на яких є сліди «Міклашевського», а всі їх умовиводи базуються на думці «експертів геннадіїв», які впевнені на 70-75 %.

Це - класичне полювання на відьом.

Слід визнати, що незаперечним успіхом спецслужби є впевненість письменника в тому, що його намагаються вичавити за межі України. Ще після обшуків, судів та допитів тиск у 63-річного письменника піднімається до 200 на 100.

За 10 місяців переслідувань – негусто…І це зовсім не спонукання до дії. А прохання зупинитись і не ганьбити. Себе та Україну.

Віктор Борисов
26.12.2019 17:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter