СБУ відкрила в Черкасах "полювання на відьом"

Щойно Служба безпеки України відрапортувала, що в Черкасах припинено діяльність «зловмисника», уродженця Російської Федерації, члена спілки письменників Росії, який розпалював релігійну ворожнечу.

Офіційний текст – нижче:

«Співробітники Служби безпеки України блокували у Черкасах розповсюдження провокативних матеріалів, спрямованих на розпалювання релігійної ворожнечі. Оперативники спецслужби встановили, що мешканець Черкас, уродженець РФ, член Спілки письменників Росії, виготовляв на замовлення російських кураторів матеріали, в яких засуджував і негативно оцінював створення Помісної церкви України та отримання рішення про надання Томосу. Ці матеріали він розповсюджував на російських Інтернет-ресурсах.

Під час санкціонованого обшуку за місцем проживання зловмисника правоохоронці виявили комп’ютерну техніку із провокативними матеріалами, флеш-накопичувачі та ноутбук . Вилучені матеріали направлені на експертизу.

У межах відкритого кримінального провадження за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України тривають слідчі дії. Наразі вирішується питання щодо повідомлення фігуранту справи про підозру в скоєнні злочину. Заходи з викриття та блокування незаконної діяльності проводились спільно з національною поліцією під процесуальним керівництвом прокуратури».


За повідомленням спецслужби лише сліпий у Черкасах не побачить потужну фігуру 63-річного Олега Семеновича Слєпиніна, уродженця сонячного Магаданського краю, православного письменника та публіциста. На фото, яке є на сайті СБУ, обличчя «зловмисника» розмите, але впізнати Олега Семеновича можна.
СБУ відкрила в Черкасах "полювання на відьом"

Українській спецслужбі слід віддати належне. У вмінні писати маніпулятивні тексти вони вже можуть сміливо сперечатися зі своїми побратимами з ФСБ.

Але виліпити зі Слєпиніна шпигуна буде вкрай важко. Легше з пастора Шлага зробити Джеймса Бонда…
СБУ відкрила в Черкасах "полювання на відьом"

По пунктах:

- « … блокували у Черкасах розповсюдження провокативних матеріалів, спрямованих на розпалювання релігійної ворожнечі… Ці матеріали він розповсюджував на російських Інтернет-ресурсах».

За словами родичів Слєпиніна, з якими журналістові «Провінції» вдалося поговорити, під час ранкового обшуку його звинуватили в написанні матеріалів на російських сайтах православного спрямування. Матеріали були під псевдонімом, за яким, на думку спецслужби, ховається Слєпинін.

Чому Слєпинін обрав такий надскладний шлях для підривної діяльності? Адже розпалювати релігійну ворожнечу в Україні, поширюючи дописи під псевдонімом на клерикальних російських онлайн-ресурсах, можливо лише теоретично…

- «виготовляв на замовлення російських кураторів матеріали, в яких засуджував і негативно оцінював створення Помісної церкви України та отримання рішення про надання Томосу…»

Засуджують та негативно оцінюють останні події в релігійному житті України чимало відомих людей. При цьому роблять це відкрито, а не «сусанінським шляхом», який СБУ «малює» Слєпиніну. Якщо оперативники почитають, наприклад, інтерв’ю орденоносного митрополита Черкаського та Канівського Софронія, то
наступний обшук буде в Соборному сквері? А що говорять по телебаченню нардепи Новинський та Рабинович?

Конституційно в Україні церква відокремлена від держави. Нехай церковники та релігійні люди на своїй «пташиній мові» з’ясовують, хто з них канонічніший.

І ще в Україні до вчорашнього дня була свобода слова. І засуджувати чи радіти Томосу – особиста справа кожного громадянина України.

- «уродженець РФ, член Спілки письменників Росії»…

Після цих слів з повідомлення СБУ мають заюзати на стільцях і міністр закордонних справ України Клімкін? І Віктор Медведчук (дай йому Томос здоров’я!)? І Єгор Соболєв? І Костянтин Жеваго?

І Слєпинін, і вищеперераховані політики народилися в СРСР. На сьогодні вони – громадяни України…

У СБУ є три розкішних інструменти, якими вони могли скористатися, щоб не виставлятися на загальне посміховисько.

Інструмент 1.

Так звана «індивідуальна профілактика». Це особиста бесіда працівників спецслужби з громадянином на предмет недопущення ним дій, які колись можуть призвести до скоєння злочину.

Інструмент 2.


Профілактика через «оперативне джерело». Якщо СБУ не бажає «світитися» перед проблемним громадянином, то негласний агент спецслужби отримує завдання попередити громадянина щодо того, що він в якихось моментах поводиться неправильно.

Інструмент 3.

Вплив на проблемного громадянина через ЗМІ шляхом розміщення матеріалів, в яких вказується на недопустимість певних його дій.

У випадку Олега Слєпиніна СБУ вирішила одразу відкрити полювання на відьом. При цьому зробила все непрофесійно, всупереч власним внутрішнім інструкціям та Конституції України.
СБУ відкрила в Черкасах "полювання на відьом"

Рівняння на ФСБ?

Геннадій Саприкін
13.03.2019 19:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter