Ім'ям тарабарського короля - геть з "моєї" філармонії!

З 11 по 13 жовтня на сцені Черкаської філармонії проходив IV фестиваль дитячо-юнацької творчості «Козацький шлях. UA». Фестиваль, безперечно, корисний та потрібний. Коли на сцені діти, це не менш цікаво, ніж виступи професійних артистів. Організатори, які не за страх, а за совість, четвертий рік поспіль беруться за проведення такого масштабного заходу – великі молодці.
Ім'ям тарабарського короля - геть з "моєї" філармонії!

Проте, як стало відомо Провінції, під час підготовки фестивалю не обійшлося без фірмової «огурцовщини» з боку директора Черкаської філармонії Юрія Федоряки.

Провінція доволі детально висвітлювала, як маловідомий золотоніський тамада очистив «авгієві стайні» Черкаської філармонії від народних і заслужених артистів України, а також – від заслужених діячів мистецтв. За пару років король райцентрівських ресторанів перетворився на найавторитетнішого культурного діяча Шевченкового краю, без дозволу якого навіть соловейкові співати стрьомно.

Нагадаємо, що однією з найвидатніших звитяг Федоряки стало вигнання з філармонії художнього керівника цього закладу, народної артистки України Лідії Зайнчківської. Зайнчківська понад рік призначає Федоряці рандеву у судах, де намагається оспорити своє передчасне звільнення.

Поки між ними суд та діло, близько місяця тому Лідію Іванівну організатори покликали в журі «Козацького шляху. UA». Зайнчківска погоджується. Адже «федорякіна» філармонія лише здає в оренду сцену й глядацьку залу, а сам фестиваль проходить під патронатом Черкаської облради.

Проте те, що сталося далі, переконливо свідчить про те, що період «огурцовщини» у директора філармонії скінчився. І він почав відчувати себе в обласному комунальному закладі, як Карабас-Барабас – у власному ляльковому театрі.
Ім'ям тарабарського короля - геть з "моєї" філармонії!

- За добу до фестивалю телефоную одному з членів конкурсної комісії, щоб з’ясувати технічні деталі, - розповідає Лідія Іванівна. – Під час розмови він мені несподівано каже: « Я може щось не так розумію, але ти вже не в комісії. Щось там Федоряка почав виступати…»
Ім'ям тарабарського короля - геть з "моєї" філармонії!

Як з’ясувалося, директор філармонії відвідав засідання оргкомітету, почув прізвище «Зайнчківська» і, запросивши до себе представника організаторів, виставив тверду умову: або він розриває з ними орендну угоду, або в журі фестивалю «Козацький шлях. UA» Зайнчківської не повинно бути.

- При мені кілька членів журі телефонували Федоряці, щоб спробувати залагодити конфлікт (на прохання Зайнчківської ми не називаємо прізвища цих людей, - Пров.). Однак при розмовах директор філармонії щиро здивувався і сказав, що він зовсім не проти Лідії Іванівни. Це ж не філармонія проводить фестиваль.

Однак після телефонних дзвінків Федоряка знову викликав представника організаторів і наполегливо порекомендував або провести фестиваль в іншому місці, або «обнулити» Зайнчківську.

- Коли мені почали телефонувати організатори й розповідати, що ситуація критична, у фестивалі беруть участь сотні дітей, які вже готові до виходу на сцену, - говорить народна артистка. – Звісно ж, я сказала, що не буду підводити своїх друзів, якщо пан директор таке витворяє…

Не можна не помітити, що Юрій Григорович однозначно виріс, як керівник, і навчився поводитись за усіма канонами добірного візантійства. Не дарма цього яскравого ведучого черкаського «Антимайдану» так цінував Герой Борисович Тулуб. Як і зараз цінує голова Черкаської облради, екс-регіонал Вельбівець. Людина, що теж не чужа народній культурі, судячи з того, як майстерно він посилає у певне місце набридливих земляків-лисян.
Ім'ям тарабарського короля - геть з "моєї" філармонії!

Федорякина епоха в Черкаській філармонії триває...
Ім'ям тарабарського короля - геть з "моєї" філармонії!

Сергій Цюрюпа
16.10.2018 18:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter