Що потрібно для "міста майбутнього"

Чотири роки минули з того дня, як радником мера Черкас Бондаренка було призначено брата Міхеіла Саакашвілі - Давида. Працював Давид на громадських засадах, відповідав за залучення інвестицій. Чи залучив хоча б один ларі? Офіційної інформації на цей рахунок в публічному просторі немає.

Між тим впродовж останніх місяців увагу Провінції прикуто до Умані. Упродовж вересня 2023-квітня 2024 в місті реалізується проект «Умань Smart Citi». Місто подало заявку на конкурс, запроваджений міністерством землі, інфраструктури та транспорту Республіки Корея (мова про Південну Корею, звісно). Заявка Умані перемогла в конкурсі. І тепер місто повинно отримати:
Що потрібно для "міста майбутнього"

- план «розумного міста», в якому передбачать розвиток економіки, інфраструктури та інших галузей. Планується будівництво «розумного мікрорайону» в місті;

- - план залучення інвестицій для створення та управління «розумним містом».

У рамках проекту радником мера Умані Ірини Плетньової днями призначено професора економіки Корейського інституту передових технологій KAIST Ман Кі Кіма.
Значна частина видатних людей Черкащини у різні періоди життя зазнавала разючого впливу ідей та новацій від «вічного» народного депутата Антона Яценка. Шанованого майстра по вибиванню та освоєнню коштів держбюджету на підвідомчій території.

Певний час в полоні харизми Яценка перебував навіть міський голова Черкас Бондаренко. Який впродовж двох каденцій мерствування в Черкасах поводиться схоже. Зібрані в місті податки розподіляються між групами впливу в міськраді. Або залежно від розміру депутатських фракцій, або ж залежно від рівня формального та неформального впливу персонально на мера та депутатські фракції.

В Умані ж багаторічна сіра тінь Яценка – Ірина Плетньова- таки вирвалася з пазурів великого комбінатора. Залучення до розвитку Умані Південної Кореї, зведення «розумного мікрорайону», залучення інвестицій –це радикально інший підхід для розвитку громади.

У Черкасах впродовж «бондаренкової доби» - це розподіл податків між наближеним колом осіб, задля фінансового процвітання цього кола.
В Умані – залучення позабюджетних коштів для розвитку території. Розумне місто. Інноваційні підприємства. Не закопування грошей в асфальт чи плитку, а розвиток інфраструктури із застосуванням передових технологій.

У Плетньової радник, який консультує створення в Умані «міста майбутнього» - професор з Південної Кореї. У Бондаренка – Давид Саакашвілі, відомий тим, що під час президентства брата був «смотрящім» за транспортуванням азербайджанської нафти через території Грузії. Хоча навіщо Бондаренку радники-корейці, коли він і сам «професор»?

Що цікаво: уманський план зі створення «розумного міста» можуть взяти за приклад чимало міст як на Черкащині, так і інших регіонах. Для цього треба небагато: готувати бізнес-плани, моніторити Інтернет на предмет пошуку перспективних проектів, і опікуватися не «свічним заводиком» на березі Дніпра в Сокирному, а успіхом Черкас, як агломерації.

Нічого надскладного…

Юлій Бютов
19.12.2023 16:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter