Операція "Стоп-інвестор!" (частина друга)

Першу частину матеріалу читати тут

Поруч з земельною ділянкою, яку безуспішно намагалася оформити «Ка-Солар», вже діє успішний інвестиційний проект з будівництва сонячної електростанції. Його впровадженням за кошти норвезького інвестора Scatec Solar займається українська компанія ТОВ «Грінтеко СЕС». Запуск сонячної електростанції має відбутися вже в цьому році.

…І тут восени 2019 року на авансцені подій з’являється перший заступник голови Чигиринської райдержадміністрації Микола Турик. 5 листопада 2019 року він підписує розпорядження, в якому …передає земельну ділянку, на яку претендував «КА-Солар», товариству з обмеженою відповідальністю «Грінтеко-Солар» в оренду на 49 років.

При цьому чиновник порушив чинне законодавство, зокрема – процедуру передачі земельних ділянок під будівництво. ТОВ «Грінтеко-Солар» повинне було:

- здійснити розробку детального плану території;
- розглянути цей план на містобудівній раді при Черкаській ОДА та отримати затвердження плану цією радою;
- провести громадські слухання та заручитися підтримкою місцевих жителів (згідно Постанови №555 КМУ про порядок проведення громадських слухань)…

Нічого з вищенаведеного зроблено не було. Чигиринська РДА передала землю приватній структурі просто «за гарні очі»…

Ще один нюанс: право власності на цю земельну ділянку Чигиринська РДА оформлює лише через три тижні – 26 листопада 2019 року.

Нонсенс! Спочатку Чигиринська РДА віддала землю в оренду, а оформила право на неї – аж через 21 день!?

На додачу райдержадміністрація не мала права розпоряджатися даною земельною ділянкою. Адже вона відноситься до категорії земель промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення. А такими землями (п.5 ст. 122 Земельного кодексу України) розпоряджається ЛИШЕ ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ.

Але й це ще не все. Щоб остаточно вибити землю з під ніг інвестора, Чигиринська РДА зменшує на 500 квадратних метрів її площу та змінює кадастровий номер.
За усіма вищеперерахованими параметрами - типовий випадок земельного рейдерства.

Представники «Ка-Солар» звертаються вже до третього за ліком голови Черкаської ОДА Романа Боднара. Паралельно інформують про кричуще порушення прав інвестора Офіс Президента України.
Операція "Стоп-інвестор!" (частина друга)

-Можна дійти висновку, - пише Роману Боднару директор «Ка-Солар», - що керівництво області має за мету підтримувати не економічний розвиток. А своїми надуманими відмовами спонукає підприємство до пошуку обхідних протизаконних шляхів з ознаками корупційної складової…

Підприємство інформує Романа Боднара про те, що «віджим» земельної ділянки у потенційного інвестора був проведений у кілька етапів. Авторами схеми стали один з колишніх керівників юридичного управління ОДА та екс-голова ОДА Ігор Шевченко.
Операція "Стоп-інвестор!" (частина друга)

Отже:
1) Всупереч Земельному кодексу України, право власності на земельну ділянку біля Рацево реєструється за Чигиринською РДА (ще раз – розпорядником таких земель в Україні є тількі обласні державні адміністрації!);
2) Одразу «новий власник» Чигиринська РДА офіційно звертається до землевпорядної організації, яка проводить роботу з поділу та об’єднання земельної ділянки;
3) Реєструється нова земельна ділянка з новим кадастровим номером;
4) Усю технічну документацію візує той же самий 1-й заступник голови Чигиринської РДА М. Турик.

До честі Боднара одразу після вивчення звернень від «Ка-Солар» було звільнено начальника юридичного управління Черкаської ОДА Ярослава Фатенка.

Зараз історією з ТОВ «Ка-Солар» займається Нацполіція. Розслідується кілька кримінальних проваджень. Зокрема, по факту дій чиновників Черкаської ОДА та Чигиринської РДА. Смілянський відділ Нацполіції розслідує кримінальне впровадження по діям державного реєстратора, який формалізував таке беззаконня.

Проте час минає, і справи ніяк не дійдуть до суду. Не виключено, що розслідування затягується під зовнішнім впливом. За справою ТОВ «Ка-Солар» помітно стирчать вуха впливових на Черкащині бізнес-гравців, які діють за принципом: сам не з’їм, то хоч понадкушую й іншим не дам. До речі, голові Черкаської ОДА Боднару про це добре відомо…

Що ж у підсумку? У підсумку Чигиринський район втратив перспективного інвестора, а Україна в очах великого бізнесу ще більше стала віддалена, жоден інвестор не наважиться вкладати гроші в таку непередбачувану «територію».

До речі, колишній голова Чигиринської РДА Володимир Клименко працює вже керівником Черкаської РДА. А його колишній перший заступник Турик, руками якого інвестора викинули з Чигиринщини - працює …радником Клименка.
Операція "Стоп-інвестор!" (частина друга)

Це – типова схема усунення з Черкаської області бізнесменів, які бажають працювати й розвивати економіку області та України. Вона переконливіша за тисячу гучних обіцянок Президента та інших офіційних осіб про сприяння інвестиціям в Україні.

На кожного інвестора знайдеться свій турик…

Денис Сирцов
30.06.2020 15:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter