Операція "Стоп, інвестор"! (частина перша)

Операція "Стоп, інвестор"! (частина перша) Українська влада наголошує, що всіляко сприяє інвесторам – іноземним та внутрішнім. Президент Зеленський пропонує всім охочим інвестувати в Україну і обіцяє бути персональним гарантом закордонних інвестицій. У Черкаській ОДА, в міськраді Черкас регулярно відбуваються зустрічі з іноземцями, які декларують намір вкладати гроші в Черкаси та Черкащину. Таких зустрічей багато, а інвестицій – не дуже.

Чому так?

Відповідь проста: українська влада видає бажане за дійсне. Насправді представники влади, особливо на місцях, замість сприяння інвестору, вдаються до крутійства, фальсифікації документів та відбивають будь-яке бажання мати справи в Україні.

Провінція
розкаже читачам історію про те, як спільними зусиллями колишніх: голови Черкаської ОДА, керівника юридичного управління Черкаської ОДА, 1-го заступника голови Чигиринської райдержадміністрації на планах реального інвестора в Черкаській області було поставлено жирний хрест.

19 березня 2019 року товариство з обмеженою відповідальністю «Ка-Солар» отримало дозвіл від Черкаської ОДА на розробку проекту землеустрою для відведення земельної ділянки. Розмір ділянки – 25,3 гектари. Розташована вона біля села Рацево в Чигиринському районі. Підписав документ тодішній голова Черкаської ОДА Олександр Вельбівець.
Операція "Стоп, інвестор"! (частина перша)

Спеціалізація ТОВ «Ка-Солар» - спорудження та експлуатація сонячних електростанцій. Біля Рацево компанія збиралася «з нуля» збудувати сонячну електростанцію потужністю 12 МВт. На абсолютно незайнятій землі,на якій були відсутні будь-які споруди та комунікації.

Орієнтовна вартість будівництва – 10,1 млн. євро. На час будівництва роботою були б забезпечені близько ста місцевих жителів. Після запуску в експлуатацію в сонячному енергетичному парку працювали б 14 місцевих людей з орієнтовною зарплатою в 15 тис. грн. У місцеві бюджети йшли б відрахування за оренду землі, ПДФО.

Тобто, слід акцентувати: інвестор мав намір вкласти 10,1 млн. євро в незайняту земельну ділянку, на якій потім би виробляв би електроенергію просто з неба (тобто, з Сонця), відраховуючи в бюджет пристойні кошти та забезпечуючи роботою місцевих жителів, облагороджуючи інфраструктуру.

Яким має бути завдання влади? Максимальне сприяння інвестору. Це – раз. Контроль за дотриманням законодавства на кожному з етапів проекту. Це – два.

Для ТОВ «Ка-Солар» алгоритм дій був так само зрозумілим:

1) розробити детальний план території;

2) отримати погодження цього плану від містобудівної ради Черкаської ОДА;

3) провести громадські слухання в селах Рацево та Вітево, отримати згоду від людей на втілення проекту;

4) затвердити детальний план території;

5) розробити проект відведення землі.

Слід підкреслити: кожна з вищенаведених умов була виконана «Ка-Солар» повністю і саме в такій послідовності. Але замість того, щоб дати можливість компанії розпочати будівництво, «в бій пішли» черкаські й чигиринські чиновники.

13 червня 2019 року наступний після Вельбівця голова Черкаської ОДА Ігор Шевченко відмовляється віддати «Ка-Солар» в оренду 25,4 гектари землі біля села Рацево Чигиринського району. Причина відмови: підприємство «не доопрацювало вимоги, які слід зробити в тому випадку, коли земельна ділянка ще не сформована».
Операція "Стоп, інвестор"! (частина перша)

В «Ка-Солар» здивувалися. Адже ділянка в 25,4 гектари, яку вони мали намір орендувати, була сформована ЩЕ ДО надання дозволу підприємству на розробку проекту землеустрою. Можливо, в Черкаській ОДА сталася якась технічна помилка? Прийшов новий губернатор, і його нова команда не зуміла розібратись у хитросплетіннях земельних відносин?

3 липня 2019 року ТОВ «Ка-Солар» вдруге звертається до Черкаської ОДА дозволити орендувати землю біля села Рацево для побудови там сонячної електростанції за 10,1 млн. євро. Але Ігор Шевченко вдруге відмовляє підприємству. Щоправда, причина відмови цього разу була вже інша. Голова Черкаської ОДА визнав, що земельна ділянка біля Рацево таки була сформована. Однак технічна документація на неї…ще не затверджена Чигиринською райдержадміністрацією. Коли підприємство у вересні 2019 року вчетверте отримало відмову з Черкаської ОДА інвестори припинили фінансування проекту.
Операція "Стоп, інвестор"! (частина перша)

Далі буде

Денис Сирцов
26.06.2020 16:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter