Олійник їм у поміч

Час такий, що багато друзів, знайомих і приятелів мандрують світом. Хтось – щойно повернувся з екзотичної мандрівки в Азію. Хтось – отримав задоволення від традиційної бабці Європи.

А от заступник голови Черкаської ОДА Дмитро Ляшов днями повернувся з екскурсії по…Жашківському району. Там він представляв нового керівника РДА Юрія Барабаша. І паралельно – знайомився з територією, якою віднедавна керує.

Офіційний сайт Черкаської ОДА розповідає про свіжі туристичні враження Ляшова.
Олійник їм у поміч

- Поступово відкриваю для себе Черкащину. Цього разу Жашківщину, - розповідає Дмитро Олександрович. - …Відвідав низку важливих соціальних та промислових об’єктів. Маю декілька висновків: Район цікавий для інвестицій, як і будь-який регіон Черкащини загалом. Не тільки іноземних, а й внутрішніх.

Жителі райцентрів, що тубільці перед заможніми туристами. Що не півроку – треба показувати «резервацію» черговому начальнику. Після побаченного «турист» робить глибокі висновки…

З дорожньо-філософських нотаток Ляшова після мандрівки на Жашківщину: «…Якщо говоримо про розвиток підприємства, то його керівник має розуміти, що від його діяльності залежить наповненість бюджету району. А наповненість місцевої скарбниці визначає якість життя людей поза роботою. Адже це про ремонт доріг, освітлення, школи, садочки. І виробники у цьому процесі мають бути драйверами…Важливо створювати умови для людей, дбати про підвищення заробітної плати, охорону праці».

Олійник їм у поміч

Але, попри все, в цьому репортажі, який би прикрасив першу шпальту районної газети «Шлях до комунізму» в 1977 році, є міні-сенсація з елементами чорного гумору.

Стежте за думкою Ляшова: «…У районі, як загалом по області, також добудовують амбулаторії. І на Жашківщині з ними, як з типовим проектом, типові проблеми…»
Мова про ті самі амбулаторії сімейного типу, які у кількості 21 штука за ініціативою президента Порошенка мали ввести в експлуатацію в Черкаській області в…травні 2019 року. Так обіцяв тодішній керівник області Олександр Вельбівець.

Його наступник Шевченко планував увести їх у дію наприкінці 2019 року. Але тепер представник команди, яка прийшла услід за Шевченком, обережно заявляє, що «…ситуація складна, але ми зобов’язані до кінця року нарешті завершити цей проект…». Тобто, до кінця 2020 року!!

Читаємо далі: «…Кожна новозбудована амбулаторія отримає у користування й автомобіль. До попередньо закуплених авто є низка зауважень від прокуратури та держаудитслужби, оскільки вони не відповідають тендерним умовам. Тож наразі не можемо їх передати у користування…»
Олійник їм у поміч

Доповнимо слова заступника голови ОДА, який не згадав, що прокуратура Черкаської області фактично заарештували машини «Швидкої допомоги» за ініціативи облдержадміністрації. Держава – виділила машини черкаським амбулаторіям, і держава ж їх – забрала. Це така цікава й захоплива гра, в яку грають Зе-гравцуни в Черкасах.

Ну і найголовніше, про що Ляшов через переповненість жашківськими краєвидами підзабув.

Поки що в Черкаській області не ввели в експлуатацію жодну з 21-ї амбулаторії сімейної медицини. З бюджету не розрахувалися з підрядниками за вже зроблене.
Під час останньої сесії обласної ради ніхто питання про погашення боргів перед підрядниками в порядок денний сесії навіть не пропонував внести. У результаті підрядники впродовж останніх місяців не поклали жодної цеглини й не приклеїли жодної шпалери. Бо і так довго працювали в борг…

…Шкода, що Ляшову жашківчани не підказали, а Провінція – пізно дізналася. Під час мандрівки в район Дмитру Олександровичу корисно було б навідатися в Бузівку, на малу батьківщину екс-мера Черкас Володимира Олійника, який нині перебуває у вигнанні в Москві, підзаробляючи участю в російських ток-шоу.
Олійник їм у поміч

Черкащани пам’ятають вміння Олійника на біле говорити чорне й викручуватися з будь-якої критичної ситуації. Ляшову добре було б притулитися лобом до чарівної бузівської землі і попросити в неї допомоги. Бо викручуватися й перевзуватися у польоті представникам команди Боднара найближчим часом доведеться багато…

Сергій Цюрюпа
13.02.2020 17:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter