"Очко" віртуальних амбулаторій

Навесні 2019 року в Черкаській області запрацювали 21 новозбудовані амбулаторії загальної практики сімейної медицини. «Ініціатива Президента в дії – сільські амбулаторії запрацюють уже весною». Так 4 лютого 2019 року обіцяв Олександр Вельбівець…
"Очко" віртуальних амбулаторій

…Хоча – зачекайте!

В Україні вже інший Президент. А на Черкащині – інший губернатор. Який цього тижня зустрівся з підрядниками, котрі…продовжують будувати "побудовані" амбулаторії...

А коли в березні 2019 року 1-м заступником голови Черкаської ОДА став Тарас Висоцький, то більш вагомої справи, ніж завершення будівництва амбулаторій, в ОДА просто не існувало. Юний Тарас безперервно жевжикував по області, жестикулюючи біля фундаментів та котлованів.
"Очко" віртуальних амбулаторій

Щоправда, днями Тарас виїхав з Черкас…

Після цього з’ясувалося, що будівництво амбулаторій, які були ініціативою Порошенка, і які ще весною урочисто обіцяв запустити Вельбівець, - триває…

Цього вівторка наступник Вельбівця – Ігор Шевченко, зустрівся (як зазначено на офіційному сайті Черкаської ОДА) «із підрядними організаціями, які БУДУЮТЬ (виділено нами, - Пров.) на Черкащині медичні амбулаторії. Обговорили стан будівництва кожної із них та терміни введення їх в експлуатацію».

Далі, знаючи преамбулу, офіційну інформацію Черкаської ОДА неможливо читати серйозно.
"Очко" віртуальних амбулаторій

ОДА: «На сьогодні низка районних державних адміністрацій не передбачили субвенції з місцевих бюджетів обласному, у зв’язку із чим терміни здачі приміщень в експлуатацію затримуються…»

Ігор Шевченко, приступивши до виконання обов’язків голови Черкаської ОДА, на повному серйозі розповідав, як ретельно, хоча й дуже швидко, він проходив «курс молодого губернатора» при Кабміні та Офісі Президента. Але деякі пари, схоже, Шевченко прогуляв або проспав.

Інакше б він знав, що в Україні районні державні адміністрації не мають права розпоряджатися коштами місцевих бюджетів. Цими коштами розпоряджаються тільки місцеві ради. Отже, терміни здачі 21 амбулаторії в Черкаській області затримуються зовсім не тому.

ОДА: «…Наразі будівельні роботи завершують у амбулаторіях с. Набутів Корсунь-Шевченківського району та с. Дмитрушки Уманського району. Тож незабаром сюди закуплять медичне обладнання…»

Тобто, з 21 амбулаторії, які з легкого язика Вельбівця мали б працювати вже в травні, до кінця року, з Божою допомогою, відкриють лише дві. Ще 8 амбулаторій – «на стадії завершення».

ОДА: «Очільник області Ігор Шевченко наголосив на тому, що підрядні організації мають розуміти соціальну відповідальність і важливість цих медичних об’єктів, та закликав якісно виконувати усі будівельні роботи.

Додав, що на виявлені факти порушень із боку підрядників чи неналежне виконання робіт Черкаська ОДА реагуватиме миттєво…»


Як після цього підрядники не розсміялися Шевченку в обличчя – невідомо. Припускаємо, що це дуже виховані підрядники. Бо ким Шевченко буде «миттєво реагувати»? Всі 20 районів Черкаської області залишилися без керівників. Ті, хто виконує обов’язки голів РДА, традиційно працюють абияк. Принаймні, рвати пупи над втіленням ініціативи Порошенка при Президенті Зеленському ті, кого Зеленський зніме найближчим часом, не будуть. Та й в самого Шевченка офіційно немає ще жодного заступника…

Тому ще півроку-рік всі підрядники можуть спокійно байдики бити, бо взяти їх за «тухес» банально нема кому.

Хто причетний до цього анекдоту про 21 амбулаторію загальної практики сімейної медицини? А ніхто!

Екс-Президент Порошенко, ініціатор даного проекту, ходить на допити й огризається від половини країни. Йому не до Дмитрушок та Набутова.

Екс-губернатор Вельбівець гасає по рідній Лисянці на щойно купленій КІА SPORTAGE 2, тому будь-які претензії до себе просто не почує. Бо в навушниках))

А Тарас Висоцький незабаром має бути призначений заступником міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства. А завтра-післязавтра ще в міністри проб’ється.
"Очко" віртуальних амбулаторій

Все скинуто на бідолашного Шевченка, який, якщо вірити сайту Черкаської ОДА, ще почне «вибивати субвенції» з місцевих бюджетів від імені райдержадміністрацій.

Україна – це вже один великий «Квартал-95»…

Віктор Курч
06.09.2019 16:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter