Ціна питання

Ціна питанняВід 7 липня проїзд у черкаських маршрутках зріс з 2 гривень 50 копійок до 3-х гривень.

Нагадаємо, що 23 червня мер Черкас Одарич під запис заявляє: «Перевізникам, які не бажають працювати прозоро, надаючи перевагу тіньовій діяльності, та проігнорували надання міськвиконкому обґрунтувань щодо доцільності підвищення вартості проїзду в міських автобусах, тарифи не переглядатимуть». І після цього, незважаючи на те, що лише чотири з 17-ти перевізників погодилися показати калькуляцію витрат, після значної кількості негативних відгуків від людей на громадських слуханнях, Одарич (себто, виконком; але у виконкомі вже всі його члени сидять на валізах. Тому про суті це рішення мера, - Пров)...підвищує вартість проїзду. На основі невідомо ким проведеного «грунтовного аналізу». Бо такою вже є ціна в більшості обласних центрів у сусідніх з Черкаською областях.

Стежачи за Одаричем добрих 8 років, Провінція змирилася з тим, що поняття «Сергій Олегович» та «грунтовний аналіз» - словосполучення- антоніми. Отже, за скільки їздять у сісідніх з Черкасами обласних центрах.

У Кіровограді 19 червня члени Виконавчого комітету кіровоградської міськради одноголосно прийняли рішення про зменшення ціни за проїзд у громадському транспорті до 2,5 гривень. Для більшості кіровоградців вартість одноразового проїзду дійсно зменшилась, а от для деяких навпаки – зросла, передає «Гречка».

У Житомирі, за даними журналістів видання Житомир.info, ситуація є такою: трамвай/тролейбус - 1,50 грн., маршрутне таксі – 2,50 грн. Окремі маршрутки, що дублюють маршрути електротранспорту – 1,75 грн.

З 5 травня у Чернігові сталося чергове зростання вартості проїзду в автобусах одразу на 25 – 50 копійок. Замість старої ціни, разовий квиток на проїзд в автобусі з 5 травня коштує від 2,25 до 2,5 гривні (за інформацією Чернігівщина. Події і коментарі).

У четвер, 17 липня, в Полтавській міськраді відбудеться повторне засідання депутатської комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів, цін. Як повідомив член цієї комісії Олександр Шамота, на розгляд депутатів знову винесуть проект згідно із яким вартість однієї поїздки в автобусі складатиме 3 грн. зараз ціна на проїзд у Полтаві становить 2,50 за інформацією Інтернет-видання «Полтавщина»). Значна частина депутатів Полтавської міськради заявляють, що не підтримають підвищення.

Про зростання вартості за проїзд з 1 серпня говорять зараз у Вінниці. Як інформує 20 хвилин, приватні перевізники міста просять підвищити вартість проїзду на основних маршрутах з 2,5 до 3,0 гривень. Дискусії тривають.

Отже, не Черкаси пішли услід за навколишніми обласними центрами, а навпаки – повели за собою всіх інших. Тепер вінницькі, кіровоградські, полтавські та інші перевізники мають додатковий аргумент тиску на свою владу: чому Черкаси зробили, а ми – досі ні?

Під час останньої сесії Черкаської міськради депутати майже одностайно (57 голосами) ухвалили рішення про перегляд вартості проїзду у маршрутках. Турбота про виборців?

Малоймовірно. Переважна частина депутатів не користується послугами громадського транспорту.

Алогічність кроків Одарича в «тарифному питанні» могла підштовхнути депкорпус до припущення, що представники тих перевізників, які й не думали економічно обгрунтовувати свої апетити ...привітали Сергія Олеговича, припустимо, з Всесвітнім днем поцілунку, який відзначають 6 червня. Привітання розчулило Олеговича, і вже 7 липня проїзд у Черкасах зріс.

Але про депутатів перевізники забули. Чом би не привітати їх з Днем взяття Бастілії? Після цього питання буде знято з розгляду.

У цих колах «грунтовний економічний аналіз» давно вимірюється товщиною білих конвертів. Тим більше, коли мова йде про сіру зону. Саме в ній, за словами пана Одарича, продовжує функціонувати транспортна галузь у Черкасах.

Денис Сирцов
14.07.2014 18:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter