Операція "Каналізація" або як Вадим Комаров боровся за чистоту екосистеми

Зранку побачив сюжет «5 каналу» про злив нечистот на черкаські пляжі та безпосередньо - у Дніпро. Неочищені стоки потрапляють з каналізаційної мережі КП «ЧЕЛУАШ». Директор ЧЕЛУАШ Олексій Мельник, коментуючи ситуацію знімальній групі, бідкався: все через дії власників приватних будинків. Ті несанкціоновано під’єднуються до каналізаційної мережі. Завадити цьому комунальники не мають технічних можливостей.

Одразу написав на Фейсбуці, що Мельник лукавить. І згадав при цьому історію, як в 2012-2013 роках у моєму провулку, в 50 метрах від території, яку займає ЧЕЛУАШ, люди почали проводити каналізацію.

Уривок з допису на ФБ: «Років 7-8 тому в нашому провулку колишні працівники "Черкасиводоканалу" запропонували всім охочим провести каналізацію. Як? Шляхом під'єднання до мереж ЧЕЛУАШ. З дозволу керівництва ЧЕЛУАШ.

Я відмовився від цієї ідеї після розмови з директором "Черкасиводоканалу" Сергієм Овчаренком. Той запевнив, що проведення каналізації у нас незаконне, і він ніколи його не затвердить.

Що в підсумку?

Понад половини моїх сусідів близько 5 років спокійно користуються каналізацією) Незаконно прокладеною...»


Вважаю, що є сенс згадати цю історію. По-перше, вона наочно демонструє механізм, завдяки якому ми власними руками (та рештою частин тіла) створюємо «коловорот говн» (вибачайте за мою французьку). По-друге, помітну роль в запобіганні незаконному прокладанні каналізаційної мережі в провулку Партизанський (рівно за 50 метрів від території КП «ЧЕЛУАШ») відіграв покійний Вадим Комаров. По-третє, ця історія про те, що рівень екологічної культури та правосвідомості громадян України засинає, коли є протизаконна можливість покращити власні побутові умови або отримати чорний «нал» на лапу…

Отже, наприкінці 2012 року в провулку Партизанський сформувалася ініціативна група, члени якої почали агітувати людей прокласти у провулку каналізацію. З 40 дворів провулка понад половина висловилася «за». Попри те, що кожен мав викласти пристойну суму – близько 20 тис. грн. (нагадаю, що курс долара на той момент в Україні становив 7,9 грн. ).

У мою голову сумніви почали закрадатися тоді, коли за кілька днів до нового року виконавці робіт попросили аванс – по 2 тисячі гривень з двору. Пояснення таке: слід привітати керівництво ЧЕЛУАШ з новим роком, бо від них багато в чому і залежить успіх нашої операції «И».

Прокладання каналізації мало розпочатися навесні, з настанням тепла. До чого тут «данайські дари» керівникам ЧЕЛУАШ? Одразу зателефонував директорові «Черкасиводоканалу» Сергієві Овчаренку. З його дозволу записав нашу розмову на диктофон в телефоні, щоб потім дати послухати представникам «ініціативної групи».

Суть відповіді Овчаренка була такою: прокладання каналізації у вашому провулку роблять наші колишні працівники. Я їх добре знаю. Прокладання – незаконне, бо фактично неочищені стоки напряму потраплятимуть у Дніпро.

- Я ніколи не підпишу цей проект, - пообіцяв тоді Овчаренко.

Дав прослухати запис кільком сусідам. Слова Овчаренка їх не переконали.

- Та, ладно, - сказали мені. – Ця схема працює вже давно. А наші «підрядники» зробили каналізацію вже в кількох провулках. І все працює…

Врешті-решт, кілька сусідів разом зі мною брати участь в «операції» відмовилися. Чесно кажучи, був упевнений, що зекономив чималу суму, не взявши участь в сумнівній афері.

…З приходом весни увесь провулок був розритий. Ті «партизани», які вирішили довіритися «авантюристам» (як я про них тоді думав), вперто рухалися вперед, до омріяної мети.

Активний спротив проекту «Каналізація» чинив мій сусід Вадим Комаров. Якщо я обмежився неучастю в неблагородній справі, то Комаров, для якого скандал був необхідним, мов кисень, воював активно.

Кілька місяців, йдучи на роботу зранку, зустрічався з Вадимом, який докладно розповідав про етапи його боротьби з «кротами».

Комаров ходив скандалити до Овчаренка на водоканал. Скаржився в прокуратуру. Побував на особистому прийомі у тодішнього мера Сергія Одарича.

Крім цього – безперервно лаявся з тими, хто рив землю у провулку, та відверто шукав пригоди на свою й без того лиху вдачу.
Операція "Каналізація" або як Вадим Комаров боровся за чистоту екосистеми

Пригадую: якось зранку йду на роботу. Біля воріт свого будинку – Комаров. Знову вислуховую його скоромовку про те, де був, кому скаржився, і що «нічого в них не вийде». Повертаюсь увечері – Комаров немов чекав на мене біля воріт. Стоїть із загіпсованим пальцем на руці.

- Що сталося?

Виявляється, чергова словесна сутичка з сусідом – «кротом» переросла в бійку. Результат – зламаний палець та виклик наряду міліції…

- Зате я йому ніс розбив, - пишався Комаров.

…У результаті операція «Каналізація» в нашому провулку завершилася …успішно. По сьогоднішній день близько половини дворів, які ризикнули й пішли на те, що я вважав авантюрою, користуються каналізацією.

Решта принципових домовласників «танцюють» біля своїх вигрібних ям.

Звісно, що свічку - не тримав, і стверджувати, що керівництво ЧЕЛУАШ дозволило нашому провулку «врізатися» в свою каналізацію за винагороду, не можу.
Проте надзвичайно підозріло, коли прямо перед носом ЧЕЛУАШ цілий провулок близько року чи навіть більше був розритим. Зрозуміло же, що там не бурштин шукають… А через пару років, десь в 2014-2015-му, каналізацію прокладали вже в сусідньому провулку – Гвардійському.

Отже, моя версія, що пояснює – як неочищені стоки забруднюють черкаські пляжі та Дніпро? – є такою.

Не існує ніяких таємних кустарів, які під покровом ночі риють котловани для самовільної врізки в каналізацію. Подібні роботи серед біла дня роблять професійні сантехніки за узгодженням з місцевими комунальниками. Ці професіонали завжди знаходять аргументи, які «переконують» останніх їх «не бачити».

У результаті маємо завдання непоправної шкоди екосистемі…

PS. Учора на сайті черкаської Нацполіції знову оприлюднили фоторобот ймовірного вбивці Вадима Комарова. Пригадав щойно, як сміялися з ним після бійки, розбитого сусідського носа та зламаного пальця.

- Вадиме, - казав я, - обов’язково напишу про твій зламаний в боротьбі за чистоту довкілля палець…
Операція "Каналізація" або як Вадим Комаров боровся за чистоту екосистеми

Написав.

Віктор Борисов
26.05.2020 17:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter