Перетворимо Дніпро на Ганг?

Перетворимо Дніпро на Ганг?У Черкаській ОДА висловили глибоку стурбованість проблемою відсутності очисних споруд у Черкасах. Спеціалісти Управління державного екологічного нагляду неодноразово фіксували несанкціоновані скиди стічних вод через зливову мережу, яка належить КП «ЧЕЛУАШ». У січні 2019-го року Господарський суд Черкаської області оштрафував за це комунальне підприємство на 594,8 тис. грн.

Однак найголовніше не це. В ОДА інформують, що в Черкасах із 14 випусків зливової каналізації зі скидом до Кременчуцького водосховища лише 1 обладнаний механічною очисткою. Якщо сказати простіше, то ситуація є такою – фактично всі стоки 275-тисячних Черкас у Кременчуцьке водосховище потрапляють без будь-якої очистки.

На правах анонімності Провінція звернулася до 2-х черкаських науковців з проханням пояснити – що це означає? Обидва спеціалісти підтвердили найгірші сподівання. Всі нечистоти Черкас повним «букетом» щодня виливаються в Дніпро. Багато років поспіль.

Незважаючи на те, що будівництво очисних споруд на витоках зливових колекторів у Черкасах внесено до Стратегії розвитку Черкаської області на 2018-2020 роки, міськрада не розробила проектно-кошторисну документацію. Орієнтовна ціна питання – 65 млн. грн.

При цьому в ОДА не уточнюють – якими мають бути очисні споруди. Так звана механічна очистка стоків – це допотопний метод. Для того, щоб були підстави говорити, що Черкаси турбуються про стан головної водної артерії України – Дніпра, очищення стоків має бути або хімічним, або біологічним.

Проте вдаватися в технічні тонкощі – справа спеціалістів. А справа кожного свідомого жителя Черкас уяснити голу й брудну правду – фактично кожен з нас «ходить під себе», будучи активним учасником коловороту «говн» у Дніпрі…

Нагадаю для порівняння: вартість капремонту вулиці Сумгаїтської в Черкасах – 156 млн. грн. Будівництво очисних споруд – 65 млн. грн. При цьому область декларує, що згодна на співфінансування робіт.

Для чого вкладатись в інфраструктуру, якщо ми вбиваємо країну, в якій живемо? Перетворимо Дніпро на святу річку Ганг?
Перетворимо Дніпро на Ганг?

Денис Сирцов
19.12.2019 16:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter