Договорняк?

Договорняк? 25 вересня на сайті Черкаської ОДА з’явився текст розпорядження голови облдержадміністрації. Ігор Шевченко вирішив створити робочу групу ОДА з питань екологічної діяльності ПрАТ „Миронівський хлібопродукт“, ПрАТ „Миронівська птахофабрика“ та ДП „Перемога Нова“.

Основне завдання групи - вивчення екологічних аспектів господарської діяльності вищезгаданих підприємств, власником яких є один з найвпливовіших бізнесменів України Юрій Косюк.

Нагадаємо, що саме Юрій Косюк півроку (з листопада 2018-го по червень 2019- го)фактично керував Черкаською областю під псевдонімом «Олександр Вельбівець». А щоб Вельбівець не забував, що він – альтер-его Косюка, в перші заступники Олександру Івановичу було призначено Тараса Висоцького, в якому досвідчені чиновники відразу розгледіли так званого «смотрящєго» за губернатором В. з боку агробарона К.
Договорняк?

Варто нагадати, що між 5-м Президентом України Порошенко та Юрієм Косюком панували особливі стосунки. Вишенькою на тортику їхньої дружби були дотації з Держбюджету підприємствам Косюка. У 2017 році їхній розмір становив 1,4 млрд. грн. 2018 року менше – 970 млн. грн.

Особливі стосунки Косюка з державою Україна при Президенті Порошенко одразу привернули увагу наступного Президента України – Володимира Зеленського. Улітку він кілька разів публічно звернув увагу на величезний розмір державних дотацій ніби «успішному й прибутковому приватному бізнесу».

А на початку вересня Зеленський доручив керівництву Рахункової палати повідомити про результати аудиту використання державних дотацій великими агрокорпораціями. Щоб ні в кого не було сумніву, про кого йдеться, Президент додав: «Ми ж всі розуміємо, про кого мова, або мені назвати прізвища? Ну, курочки ... всі розуміють, про що мова ".

Логічно було б вважати, що комісія Черкаської ОДА, яку створив і очолив Шевченко, - виникла на фоні проблем бізнеса Косюка з новою владою України. Невже протести людей в Черкаському й Чигиринському районах проти побудови нових птахофабрик Косюка отримають офіційне обґрунтування?

У цьому є сумніви. Адже 7 вересня колишній «смотрящій» за Черкащиною від Косюка Тарас Висоцький призначений заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Висоцький очолив аграрний напрямок Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства.

Однією рукою людину Косюка призначають «міністром» сільського господарства, іншою – починають перевірку впливу на екологію Черкащини підприємств Косюка.
Договорняк?

Схоже на те, що результатом роботи комісії Шевченка стане узгоджений висновок, що – незважаючи на окремі виявлені недоліки – в цілому ПрАТ „Миронівський хлібопродукт“, ПрАТ „Миронівська птахофабрика“ та ДП „Перемога Нова“ працюють в рамках чинного законодавства.

У футболі в таких випадках вболівальники й спеціалісти говорять про "договорняк"...

Сергій Цюрюпа
26.09.2019 16:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter