Ставки розбрату в Чичиркозівці

Ставки розбрату в ЧичиркозівціВ останню декаду серпня в Україні одразу два жахливі скандали в сільській місцевості призвели до масових протестів людей.

У День Незалежності в Кривому Озері на Миколаївщині місцеві жителі ледь не скоїли самосуд над поліцейськими, які просто неба вбили людину. 28 серпня в селі Лощинівка на Одещині після зґвалтування і вбивства 9-річної дівчинки місцеві почали трощити будинки циган…

І всім зрозуміло, що спалахи народного гніву спровоковані не лише насильством конкретних виродків. Люди в Україні, особливо в сільській місцевості, звикли до панування несправедливості. Звикли до того, що хто в селі має гроші, той і пан, перед тим поліція, райадміністрація, прокуратура і сільрада стоять на «цирлах»…


Одним з наймальовничіших сел Звенигородського району по праву вважається Чичиркозівка. Нині тут проживає 651 житель. Понад третина – 276 осіб – пенсіонери.

Сьогодні, якщо називати речі своїми іменами, Чичиркозівка вимирає. Молодих сімей тут – лише 30-ть. Щороку тут народжується лише 1-2 немовлят.

Останнім часом в селі розгорається конфлікт навколо мальовничих ставків, які з 2010 року орендуються підприємцем з Черкас Борисом Чередніченком.

Три місяці тому, 26 травня, на сходці чичиркозівці одностайно проголосували за те, щоб підприємець за 10 днів виловив в ставках усю рибу та забирався геть.

Невдоволення людей можна зрозуміти.

Так, Любов Василівна Школьна обурювалася, що кожної весни біля ставів затоплює береги. А після того, як сходить вода, від сіна пахне дохлою рибою. Корови це сіно не їдять, а люди не можуть спокійно пройти повз ставків через страшенний сморід.
Ставки розбрату в Чичиркозівці

Пенсіонерка Тамара Никіфорівна Саваріна бідкалася, що від ставків лишилося близько 60 %, а решта – в бур`янах і очеретах. Більше того – біля ставків позаводилися вужі й гадюки.

Місцевий Іван Ніщук розповів, як сторож, що охороняє ставки, вимагав з нього за право порибалити 130 гривень. Коли Ніщук сказав тому, що інші люди сплачують по 80-т, сторож вигнав його геть.

Пенсіонер Микола Маркович Кириленко звернув увагу селян, що термін оренди ставків підприємцем з Черкас завершився рік тому, і тому «збивання» плати за рибалку – незаконне.

Це – думки простих людей.

А ось – витяги з акту обстеження ставків села Чичиркозівка. Обстеження було проведено 6 квітня 2016 року членами комісії з питань земельної реформи та охорони навколишнього середовища сільської ради.

Витяги з акту обстеження: «…Ставки знаходяться в неналежному стані, греблі дуже розмиті. Гребля на ставку №14 – в критичному стані, дуже розмита водою, відстань від асфальтованої дороги до краю ставка – лише півтора метри. Це може спричинити зсув грунту і руйнування дороги.

Водовідвідні канави не почищені, заросли бур`янами та очеретом, валяється гілля та зламані дерева. Об`їздні дороги навколо ставків знаходяться в критичному стані, обвалюється грунт з боку ставків, що призводить до руйнування цих доріг.
Ставки розбрату в Чичиркозівці

У ставку №14 виявлено дохлу рибу, яка почала розкладатися, про що свідчить неприємний запах…

Дамби знаходяться в незадовільному стані. Ставкові води розмили грунт, плити перекосилися, триває руйнація цих споруд.

…Навезені купи дров, гілля, все розкидано хаотично по території ставу, де не підступає вода, ніби це не став, а сміттєзвалище.

Комісія вважає, що ставки в селі Чичиркозівка утримуються не в належному, запущеному стані, заросли очеретом та засмічені…».


Підприємець Борис Чередніченко орендує ставки з 10 червня 2010 року. Термін дії угоди – 5 років. Коли він добігав завершення, Борис Петрович зажадав продовження оренди. Однак і сільрада, і чичиркозівці забили на сполох. Чому саме – ми вже написали…

У результаті розпочалася тривала судова тяганина. Ось хронологія подій «із судової зали».

- 21 жовтня 2015 року Господарський суд Черкаської області частково задовольнив позов Бориса Чередніченка до сільської ради села Чичиркозівка. Суд зобов`язав сільраду укласти з Чередніченком угоду про оренду ставків на наступні 5 років. На тих же умовах, як і раніше. Черкаську ОДА суд також зобов`язав укласти з підприємцем додаткову угоду на той самий строк і на тих самих умовах;

- 29 лютого 2016 року Київський апеляційний Господарський суд задовольнив апеляційну скаргу Чичиркозівської сільради на рішення Господарського суду Черкаської області. Рішення про зобов`язання сільради дати дозвіл підприємцю Чередніченко на оренду ставків скасували…

- 27 квітня 2016 року Вищий Господарський суд України залишив без задоволення касаційну скаргу Бориса Чередніченка на постанову Київського апеляційного Господарського суду…

Наприкінці листопада 2016 року має відбутися аукціон, під час якого право на оренду майже 30 гектарів ставків, понад 4 гектарів заболочених земель та гідроспоруд буде розіграно між усіма охочими. Напевне, участь в аукціоні візьме й підприємець Чередніченко.

Хоча на що сподівається Борис Петрович, наразившись на масове невдоволення жителів Чичиркозівки? Може йому слід уважно перечитати хронологію подій в Кривому Озері і Лощинівці?

Сергій Павленко
01.09.2016 12:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter