Бульдозеру на замітку: Рукотворна Венеція під Черкасами

Бульдозеру на замітку: Рукотворна Венеція під ЧеркасамиПровінція продовжує розповідати про незаконні забудови на узбережжі Дніпра в Черкасах і біля міста в рамках серії «Бульдозеру на замітку».

Цього разу у черговий раз піднімемо тему зведення «хатинок» у селі Свидівок Черкаського району на території дачного кооперативу «Агро-Каскад». «Скромні» дачні будинки споруджені безпосередньо на землях водного фонду: частина – в прибережній захисній смузі, частина – на острові(!!).

До списку улюбленців долі з «Агро-Каскаду» входять:

- дружина колишнього начальника Черкаського обласного головного управління земельних ресурсів Володимира Білика, яка отримала земельну ділянку площею 0,0893 га у власність та 0,0108 га в оренду;

- донька колишнього заступника голови Черкаської ОДА Василя Корнієнка;

екс-заступник голови Черкаської ОДА Володимир Бєлий, ще дві ділянки оформлені на його доньку – Тетяну Володимирівну, та дружину - Марину Миколаївну;

колишній начальник Черкаського УДСБЕЗ Ігор Супрун;
-
- колишній начальник УМВС в Черкаській області Валерій Дерновий;

колишній начальник Черкаського районного відділу земельних ресурсів О.П. Лєсков;

- колишній директор ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» Кілочко В.М.
Бульдозеру на замітку: Рукотворна Венеція під Черкасами
Ворота в черкаську "Санта-Барбару"- ДК "Агро-Каскад"

Також у нашому матеріалі «Спрут» від 21 липня 2010 року згадувалися інші власники земельних ділянок з «Агро-Каскаду»:

- теща колишнього голови Апеляційного суду Черкаської області В. Подороги – Катерина Миколаївна Скорик;

- мати колишнього судді Апеляційного суду в Черкаській області І. Федотова – Федотова Наталія Миколаївна;

- колишня дружина екс-заступника міського голови Черкас Миколи Стрижака – Ніна Вікторівна Кравець;

- дружина колишнього начальника УКБ Черкаської ОДА Юрія Кулика – Ірина Леонтіївна Кулик;

- дружина колишнього народного депутата України Сергія Пачесюка – Людмила Павлівна;

- екс-голова правління Черкаської продовольчої компанії Олександр Гурінович;

- - екс-депутат Черкаської міськради Сергій Овчаренко;

- колишній працівник прокуратури Черкаської області Микола Григорович Деменко;

- дружина колишнього начальника УДСБЕЗ УМВС України в Черкаській області Владислава Мамчура – Наталія Мамчур.
Бульдозеру на замітку: Рукотворна Венеція під Черкасами
Венеція, та й годі...

Безперечно, за 4 роки у вищенаведеному переліку відбулися зміни, якісь будинки та земельні ділянки були продані та перепродані. Склад «каскадників» змінюється.
Так, при в`їзді та виїзді із закритої для сторонніх осіб території дачного кооперативу «Агро-Каскад» регулярно бачать екс-голову Черкаської облради Володимира Греся. У гості чи до себе?

Перевіряти дачний кооператив почали ще в 2008 році. У результаті перевірок з`ясували, що земельна ділянка надавалась ПП «Каскад – Агро» під облаштування зони відпочинку (так само, як і «Береговому» в Черкасах). Площа земельної ділянки становить 4, 6616 га.

Згодом ПП «Каскад-Агро» змінює назву, звертаючись у Свидівоцьку сільраду з проханням переоформити користування землею на дачний кооператив «Агро - Каскад».

Далі трішки нудно читати, але це важливо. Відповідно до ст. 20, 123, 124 Земельного кодексу України, ст. 50 Закону України «Про землеустрой», «Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок», затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 26.05.04 № 677, передбачено, що при зміні цільового призначення земельних ділянок, а також, якщо межі земельних ділянок не встановлено в натурі, або змінено, є обов’язковою розробка проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Порушуючи вищенаведене, сільрада Свидівку 22 червня 2007 року дозволяє дачникам «Агро-Каскаду» розробку технічної документації під влаштування зони відпочинку та дачного будівництва.

У результаті рішення сільради 4, 6616 га прибережної та острівної території передали лише за технічною документацією, яку погодили тільки органи по земельних ресурсах та архітектурі.
Бульдозеру на замітку: Рукотворна Венеція під Черкасами
А може черкаське Вілково?

Після цього ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» (нагадаємо, що його на той час директор пан Кілочко – один з дачників, - Пров.) розробляє технічну документацію по встановленню прибережної смуги під розміщення ДК «Агро-Каскад». Усупереч тому, що на Дніпрі розмір такої смуги має становити 100 метрів, інститут Кілочка вирішує, що в Свидівку довжина смуги коливається ...від 10 до 20 метрів. І не зважає, що частина земельної ділянки – це острів (порушення ст. 61 Земельного кодексу України).

Встановлення прибережної захисної смуги, винесення її в натуру проходить на підставі розроблених проектів, які повинні проходити в обов’язковому порядку державну екологічну експертизу. У випадку з «Агро-Каскадом» цього зроблено не було.

Рішення Свидівоцької сільської ради від 19.10.07 № 14-70 «Про затвердження проекту встановлення прибережної захисної смуги річки Дніпро земельної ділянки дачного кооперативу «Агро - Каскад» суперечить вимогам природоохоронного законодавства.

Після затвердження технічної документації про встановлення прибережної захисної смуги Свидівоцькою сільською радою, на підставі рішення від 25.12.07
№ 16-30, передано у власність 3,6086 га земель, в тому числі в межах прибережної захисної смуги та на острові, чим порушено ст. 59 Земельного кодексу України.

Технічна документація погоджується без будь-яких зауважень державною землевпорядною експертизою обласного головного управління земельних ресурсів (дружина тодішнього керівника управління Білика – один із землевласників).
Бульдозеру на замітку: Рукотворна Венеція під Черкасами
Тут відпочиває Корнієнко? А може Гресь? Білий? Дерновий?...

Всупереч ст. 61 Земельного кодексу України, ст. 90 Водного кодексу України будівництво хатинок велося в межах прибережної зони. За виявлені порушення директора кооперативу Гаврилюка притягували до адміністративної відповідальності. І Гаврилюк – єдиний, хто поніс хоча б адміністративне покарання у цій сумній історії.

Можливо тому, що одним із забудовників «Агро-Каскаду» був колишній завгосп прокуратури Черкаської області - в період керування прокуратурою Миколою Лісовим? А завгоспів у прокуратурі цінують не меньше, ніж прокурорів. Особливо, якщо вони розпочинають елітне будівництво...

У такий спосіб народні депутати, генерали, керівники облдержадміністрації, працівники прокуратури, МВС, чиновники з різних відомств створили під Черкасами рукотворну Венецію для обраних. Яка вже давно чекає на потужний бульдозер...

Геннадій Саприкін
11.07.2014 16:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
16:09 13.07.2014 pravdorub:
Хочу додати до переліку прізвищ і Любов Савченко, депутат облради від ПР, компанія "Лівс"; Василь Скалацький - депутат облради від ПР, банкір; Юрій Лега, Микола Шкарабура, Олег Капралов, Віктор Гвоздь. Але найбільше вражає така собі "сирітська хатинка" депутата облради від "Батьківщини", благодійниці і скромняги пані Трофімової. Тут масштаб її фантазії вражає. "Хонка" Януковачи поряд відпочиває. Цікаво, чи в декларацію внесена?