Чи можуть 60 прокурорів «повпливати» на 64-х депутатів Черкаської облради?

Черкаська область - єдиний регіон в Україні, де по сьогоднішній день не ліквідована обласна Медико-соціальна експертна комісія (МСЕК). Хтось при згадці про цю установу хапається за пістолет. Я ж пригадую багатомісячні поневірянні відомої української журналістки VK, яка близько 15 років тому зацікавилася окремими аспектами в роботі небезгрішної установи в Черкасах.
Її допитливість отримала гідну відзнаку від героїв її розслідувань. Керівник тутешньої МСЕК, здається, вже тоді проживав більше на туманному Альбіоні, ніж працював у Черкасах. Представники поважної установи не стерпіли зацікавленості журналістки, яку вони розцінили, як нахабство та зазіхання на честь видатної людини. Почалися суди про захист «честі, гідності…»
Багато місяців з неї кваліфіковано і з відчуттям якогось навіть еротичного задоволення пили кров. Пам’ятаю її тодішню розгубленість та «офонаріння» від того, що в Україні виявляється ТАК можна. Вона ж писали про МСЕК з дотриманням всіх стандартів, на кожен папірець було по 5-ть підтверджуючих документів.
Чому рвали на друзки чарівну мою колегу, стало очевидно аж в 2024 році. З’ясувалося, що в загальноукраїнському рейтингу за кількістю сумнівних інвалідностей, виданих держслужбовцям та іншим представникам «золотого мільйону», Черкащина – на провідних позиціях у державі. При тому, що всього в області проживає людей менше, ніж на Лівобережжі Києва.
І в людях з інвалідністю, що проживають в Черкаській області, дуже довгі руки й неабиякий вплив на сьогоднішню ОВА та облраду.
Здавалося б, для демонстрації самоочищення в Черкасах мали б чи не першими розформувати МСЕК. Тим більше, що ця структура з грудня 2024-го нічим більше не займається.
З 1-го січня 2025 року на Черкащині почали працювати 53 експертні групи в кластерних та надкластерних лікарнях. Вони повністю перебрали на себе всі повноваження МСЕК. З початком нового року дана організація в Черкасах припинила роботу де-факто, але існує де-юре.
Торік на її утримання з бюджету області пішло 18,8 млн. грн. Коли лавочка по факту «прикрилася», - ще понад 3 мільйони. На близько 20-ть живих співробітників, які по суті – праонуки «мертвих душ».
Наріжним каменем, об який почали гострити платинові коронки керівники ОВА та депутати облради, стало 2 питання:
1) до якої установи приєднати МСЕК – до інформаційно-аналітичного центру медстатистики (пропозиція ОВА) чи до обллікарні (пропозиція частини депутатського корпусу обласної ради)?
2) Кому передавати архів черкаської МСЕК?
Черкаська облрада спробувала визначити подальшу долю черкаської МСЕК вже двічі.
24 грудня 2024 року, попри те, що в залі перебувала більшість депутатів, рішення не ухвалили. Голова облради Підгорний 4 рази виносив питання ліквідації МСЕК на розгляд, але голосувати зголосилися лише 18 народних обранців з 64-х.
На сесійному засіданні в лютому 2025-го депутати обирали між двома пропозиціями:
а) ліквідувати МСЕК у Черкасах та передати його майно та працівників до інформцентру медстатистики (пропозиція ОВА);
б) ліквідувати МСЕК та приєднати його до обласної лікарні.
Варіант «а» підтримали 24 депутати, варіант «б» - 27. Обидві пропозиції не пройшли.
Табурець розводить руками, Підгорний пускає бісики під купол…
Що ж це голова ОВА Табурець та голова облради Підгорний «рвуть» депутатський корпус, як рядно з дірочками?
Моя версія – шерше ля фам. У нашому випадку – шукайте Феміду… Звісно, депутати ставляться до Табурця з Підгорним шанобливо. Але якщо говорити про те, що вони їх бояться, то швидше – ні.
Девіантна поведінка частини депкорпусу ЧОР – це такий собі «коментар» до факту, що сплив ще в жовтні 2024 року. Пригадуєте, саме тоді очільниця прокуратури Черкаської області Катерина Шевцова подала заяву на звільнення? Причина: стало відомо, що за 2023 рік Шевцова отримала майже 800 000 гривень пенсії.
Поруч з цим фактом менш помітною подією стала інформація з офісу Генпрокурора. У Черкаській області за результатами внутрішньої перевірки в жовтні-2024 було виявлено 60 прокурорів, що отримали інвалідність. Це 27,4 % від загальної кількості працівників прокуратури в регіоні. При цьому 59 прокурорів отримали інвалідність до 24.02.2022 року.
Чи достатнім є межа впливу 60-ти прокурорів на 64-и депутати Черкаської облради? Адже для них питання – хто матиме доступ до архіву черкаської МСЕК – це питання кар’єри та пенсії. Дуже високої пенсії…
…Втретє до ліквідації МСЕК у Черкасах депутати можуть підступитися в травні 2025-го. Саме тоді запланована чергова сесія облради.
Як полюбляє говорити голова Черкаської ОВА, «тримаймо стрій, прокурори»!
Олександр Арабач
11.03.2025 20:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter