Вигнання з "Майбаху"

Вигнання з "Майбаху"...в липні-2023 Провінція писала, як міська рада Черкас за ініціативи керівника фракції "За мабутнє" Геннадія Шевченка зобов'язалаПодаткову службу Сполучених Штатів, Податкову та митну службу Його Величності короля Карла III перевірити наявність офшорних рахунків у компаній, пов'язаних з його колегою по міськраді Віктором Євпаком. Про реакцію податкових служб США та Великобританії наразі нічого не відомо. Найбільш адекватною відповіддю дептатам міськради, звісно, стала б посилка через "Нову Пошту" Ново-Паситу або ж Барбовалу.

Нагадаю, що запит було проголосовано і направлено за кілька днів до оприлюднення журналістського розслідування про будівнитво готельного комплексу родиною мера Черкас Бондаренка в селі Сокирне. Оточення мера вирішило, що профінансував це розслідування Євпак (основний конкурент Бондаренка на останніх виборах). І в такий спосіб вирішило вдарити на випередження.

Вчора ж Геннадій Шевченко ініціював виключення депутата Любові Майбороди зі складу місцевого "ЗаМайбаху". Формулювання стандартне - "за неодноразові дії всупереч та без погодження з фракцією на догоду політичним опонентам".

Не збираюся знов іронізувати на тему про те, в якій за ліком раді депутатські фракції піддають Майбороду політичному остракізму. Неодноразово робив це раніше. Павло Карась, який від руки написав рішення фракції про виключення Майбороди, в коментарі Суспільному заявив, що депутатка готується до переходу до «іншої політичної сили». Напевне, мається на увазі «Голос» Євпака. Знаючи Любу, припускаю, що найперший колобок Черкас і від Євпака втече згодом. Попри об’єднуючий їх баптизм…

Але і для черкащан, і для всіх українців, особливо тих, що зараз на фронті, буде цікаво дізнатись з перекладом з езопової на українську рішення "замайбахівців". Переклад, звісно, нотаріально не завірено, але наявним політичним та фінансовим реаліям у Черкаській міськраді він відповідає повною мірою.

Отже, якщо важно стежити за оновленнями на офіційному сайті ЧМР, то в непідготовленого громадянина складатиметься враження, що депутати зайняті виключно тим, що регулярно спрямовують гроші на потреби ЗСУ.

Це так, але лише частково.

За перше півріччя 2023 року з міського бюджету Черкас на потреби української армії виділено 120 млн. 547 тис. грн. Виділялися гроші і в липні, і в першій половині серпня.

Однак 120 млн. грн. на армію вразять лише в тому випадку, коли не знаєш загального розмір бюджету розвитку Черкас на 2023 рік.

Він дорівнює 1 млрд. 820 млн. 704 тис. грн.. Варто нагадати, що бюджет розвитку міста – це ті кошти, якими громада може самостійно розпоряджатися для розвитку території.

Так от: 120 млн. грн. на ЗСУ, виділені черкаськими депутатами, то лише 6,5 % бюджету розвитку Черкас в 2023 році. Якщо до кінця 2023 року депкорпус виділить стільки ж – то буде близько 13 %. Доволі далеко від хрестоматійного «все для фронту, все для перемоги».

На цьому тлі уважний спостерігач не може не побачити, що на 1 серпня 2023 року Департамент охорони здоров’я та медичних послуг освоїв вже 47,6 % від запланованого.

Це значно більше, ніж решта розпорядників, а саме – 232 млн. 244 тис.350 грн. 70 % від профінансованого – це придбання медичного обладнання!
Наприклад, до керівника установи приходить постачальник і пропонує для закладу бігову доріжку вартістю 20 млн. грн. Керівник відповідає, що його поки що влаштовує бігова доріжка за 2 млн. грн. «Що ж, будемо шукати тих, кому потрібно…»

Зважте на те, що за подібні пропозиції голосують депутати, більшість з яких – фінансово грамотні. Керівники комунальних підприємств, бізнесмени. Вони чудово розуміють, які витрати під час війни є першочерговими, а які – можуть почекати до кращих часів.

Наприклад, на вчорашній сесії депутати підтримали додаткове виділення 19 млн. грн.. на закупівлю двох мамографів.

Це при тому, що в Черкасах та в області із сучасних моделей маємо: в обласному онкодиспансері – 3 мамографи. В інших містах високої якості мамографи мають Золотоноша, Сміла, Звенигородка, Умань. Мамографи є в міській поліклініці №5 та в Черкаській ЦРЛ, в пологовому будинку на Чехова. Мамографи є в кількох приватних медичних закладах Черкас.

Жодної відмови в проходженні обстеження для охочих – немає. Черг на обстеження або немає взагалі, або ж вони символічні.

Викидати 19 млн. грн. під час війни на нові мамографи – кричуще, очевидне марнотратство.

Майборода навела у виступі на сесії такий приклад. При міськраді є комісія з 17 осіб, які визначають – які люди з інвалідністю, малорухомі люди в Черкасах мають право на отримання щомісячної компенсації з бюджету в 2 тисячі гривень. Кожен окремий випадок ретельно вивчається. І підсумковий висновок – виділити чи ні 2 тисячі гривень – підписує кожен з 17 членів комісії.

А пропозиція про виділення 19 млн. грн. на мамографи, без яких Черкаси сьогодні об’єктивно проживуть (війна триває), з’являються за добу-дві до сесії, належно не обґрунтовуються, але більшістю депутатів – підтримуються.

Чому підтримуються? Не буду робити припущень, довести які не в змозі… Хоча будь-який економічно грамотний оперативник з Нацполіції чи СБУ, користуючись одними офіційними цифрами, швидко б розплутав вузол, що зовсім не схожий на Гордіїв.
Вигнання з "Майбаху"

Майборода безпомилково тицьнула пальцем в один з найсолодкіших «секретів Полішинеля» депутатів чинної поки що міської ради Черкас. Символічно, що з фракції «замайбахівців» її виперли Шевченко «три рази Х» та Карась. То самий Карась, в маєток якого періодично навідуються добрі «робін гуди», забирають зайві автівки та значну частину чесно заробленого. Коли б такі заявились на квартиру до Майбороди, то вони б з нею ще й поділилися раніше наколядованим, письмово перед тим вибачившись…

Віктор Борисов
16.08.2023 16:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter