Як "юні піонери" Одарича - Радуцький та Казарян - зірвали конференцію на "Митниці"

«Більше повноважень територіальній громаді. Міська рада вирішила частину проблем перекласти на плечі ініціативних громадян. Саме вони мають очолити комітети самоорганізації населення. Відтепер територіальні органи займатимуться соціальним захистом, дозвіллям дітей і молоді, а також організацією громадських формувань. Нині в Черкасах діє 18 комітетів самоорганізації населення». З цих оптимістичних слів починався показаний у жовтні 2011 року сюжет місцевої ТРК «Вікка», присвячений формуванню в Черкасах нових комітетів самоорганізації населення.
Але, як це в Черкасах буває майже завжди, під яскравою обгорткою – гірка начинка. Вільні демократи Одарича, «хоть тушкой, хоть чучелом», встановлюють в місті свої специфічні правила гри.


До Провінції звернулися два претенденти на посаду голови комітету самоорганізації населення мікрорайону «Митниця» Степан Слодзік та Галина Шуміленко. Їхня розповідь – нижче.

Степан Слодзік: Наприкінці листопада 2011 року стало відомо, що в місті розпочато проведення прибудинкових зборів для обрання делегатів на конференції, де мають затвердити новий керівний склад комітетів самоорганізації населення в Черкасах. Я створив ініціативну групу з 50 осіб. Після цього подав заяву до міськвиконкому про те, що бажаю балотуватись на посаду голови органу самоорганізації населення «Митниця» - тут зараз проживають близько 30 тисяч черкащан. Крім мене, свою ініціативну групу створила Галина Миколаївна Шуміленко. Було складено графік проведення прибудинкових зборів. Нам «поставили до двору» приблизну кількість делегатів на конференцію. Проходять перші збори на вулиці Героїв Дніпра будинки номер 3, 5 та 7-м. За графіком ми повинні були обрати від цих трьох будинків 2-х делегатів. Мешканці не погодились. «Як це так? Ми повинні вирішувати! Чому делегати – не від кожного будинку?». У підсумку на конференцію обрали аж 6 делегатів. Така ж картина була на багатьох інших зборів: де обирали трьох кандидатів, де п`ять…
Як "юні піонери" Одарича - Радуцький та Казарян - зірвали конференцію на "Митниці"
Степан Слодзік


- Наскільки це законно?

- Озвучена нам цифра носить рекомендаційний характер. За логікою – чим більше делегатів братимуть участь у конференції, тим краще. Це ж – найнижча ланка місцевого самоврядування, а не Верховна Рада.

- Але формально це дає привід причепитись: мовляв, не дотримані рекомендації стосовно кількості делегатів?

- Так, формально – дає…У результаті на «Митниці» впродовж місяця ми провели 31 зібрання. Було обрано 127 делегатів. Усі протоколи ми передали у міськвиконком. У виконкомі роботу комітетів самоорганізації населення координує відділ підтримки громадянського суспільства, на чолі якого працює Сергій Іванович Кононенко. На підставі поданих нами документів міськвиконком ухвалює рішення про проведення конференції в мікрорайоні «Митниця». Чи знали у МВК про кількість делегатів? Так, знали. Був поставлений до відома секретар міськради Віктор Горкун? Так, був. Горкун особисто дав письмовий дозвіл на проведення конференції на «Митниці». Отже, на думку влади Черкас, ми все зробили законно. Конференція призначили на 24 грудня.
Як "юні піонери" Одарича - Радуцький та Казарян - зірвали конференцію на "Митниці"
Галина Шуміленко


- Де проходила конференція?

- У 34-й школі. З обраних 127 осіб прибуло 105 делегатів. Після обрання голови, секретаря зборів, членів лічильної комісії заслухали звіт голови комітету Лариси Нестеренко. За три роки вона лише кілька разів з`являлася на робочому місці. Про що взагалі тут можна говорити? У результаті роботу попереднього складу комітету самоорганізації конференція визнала незадовільною. Почали обирати нового голову комітету. Я вийшов до трибуни та запропонував узгоджене рішення двох наших ініціативних груп - підтримати кандидатуру Галини Миколаївни. Відбулося таємне голосування. У результаті з 96 делегатів, які отримали бюлетені, 53 – підтримали Шуміленко. Іншого претендента – Валентину Каленик, колишнього секретаря комітету самоорганізації – підтримали 37 делегатів. Питання закрите. Третє й останнє питання – обрання заступника голови, секретаря й членів комітету. Але тут конференцію було зірвано…

- Ким і як?


- Делегати конференції, депутати Черкаської міської ради Радуцький (група партії вільних демократів) та Казарян (партія вільних демократів) підвелися і - разом з ними залу покинули 27 делегатів.

- Хіба Олександр Радуцький вже проживає на «Митниці»?

- Усіх нюансів я не знаю, але він чи придбав квартиру на «Митниці», чи винаймає…Одним словом, формальні підстави бути делегатом конференції в нього були.

- А чому конференція зірвалася – понад половини делегатів все ж залишились у залі?

- За законом, у конференції комітету самоорганізації населення повинні брати участь не менше 85 % делегатів. Її закрили через відсутність кворуму. Як у таких випадках кажуть, про дату завершення конференції буде повідомлено додатково.

- Юридично Ви приступили до виконання своїх повноважень?

Галина Шуміленко: Ні. Повноваження попереднього голови – Лариси Несторенко – автоматично подовжені. 29 грудня на сесії міськради повноваження двох комітетів самоорганізації – «Митниця» та «Хімселище» - були продовжені до 1 березня 2012 року.

Степан Слодзік: Через кілька днів ми звернулися до Каленик з проханням надати витяг з протоколу конференції. Вона відмовилася це зробити, мотивуючи це тим, що протокол не завізував «секретар ведення протоколу». Ми звернулися зі скаргою до міськвиконкому – нам не дають протокол конференції! У виконкомі нам таки вдалося отримати копію протоколу про обрання Шуміленко та копію протоколу конференції. Голова та секретар не підписали документів. Як нам стало відомо – цим людям прямо заборонив це робити депутат міськради Володимир Шиятий (партія вільних демократів).


- Комітети самоорганізації беруть участь в організації виборів на території свого мікрорайону?
-
- Так, безумовно. Комітети займаються формуванням комісій, складанням списків виборців, займаються перевіркою правильності цих списків.

- Навіщо представникам Одарича – Радуцькому та Казаряну – так грубо зривати конференцію?

Як "юні піонери" Одарича - Радуцький та Казарян - зірвали конференцію на "Митниці"
Олександр Радуцький


Як "юні піонери" Одарича - Радуцький та Казарян - зірвали конференцію на "Митниці"
Нарек Казарян


- Команда Одарича, зрозумівши свою поразку (попередній комітет отримав «незадовільно», а їхній ставленик програв при таємному голосуванні), вирішила зробити паузу…Мета в них очевидна – зробити з комітетів самоорганізації населення свої передвиборні штаби. Це одне. Є й інше. Земля на Митниці, в прибережній зоні Дніпра – ласий шмат. Тут зараз зводять «генделики», кафе, ресторани…А міська рада може тільки тоді дозволити виділення земельної ділянки під будівництво, коли з цим погодяться мешканці, які проживають на цій території. Впродовж останніх років на Митниці земля роздавалася наліво й направо. Команда вільних демократів хоче й надалі тримати руку на пульсі цієї «роздачі». Один приклад. На «Митниці» передбачено створення 45 газонів. В влітку 2011 року на 8 газонах вже звели«генделики». На території мікрорайону – 7 автостоянок. Вже зараз прибережна зона «Митниці» роздана в оренду на 49 років. Влітку 2011 року з пляжної зони «Митниці» вивезли понад сотню тисяч кубометрів піску. Ми запитували у влади – куди й навіщо? Відповідь: ми його вивозимо на промивку, бо там шприци, презервативи…А потім – повернемо назад. Крім сміху, така відповідь нічого не викликає.

- Що далі?

- Ми зобов`язані захищати свої права. Документи для подання в прокуратуру міста Черкаси вже оформлені…
Як "юні піонери" Одарича - Радуцький та Казарян - зірвали конференцію на "Митниці"Як "юні піонери" Одарича - Радуцький та Казарян - зірвали конференцію на "Митниці"
25.01.2012 19:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
13:50 30.01.2012 Bild:
Такі збори не проводилися ніде, а тому всі ці комітети липа. Так вибори КСН "Залізничний&qu
ot; 18 грудня проведено на папері, ніде не було ні оголошень ніхто делегатів не обирав. Демократя Вільних Демократів в ДІЇ. Коли вони ,то це демократично, коли їх то це порушення
08:37 26.01.2012 JILLY:
Коаліція вільних демократів та регионів - зграя хижаків, яка перейшла всі межі.. Такі люди ні перед чим не зупиняться.. Проти Радуцького порушено 5 кримінальних справ, якби не дах Моні Бродського - сидів би Сашко під номером №245.