Посієш Кузьоменського, пожнеш бурю?

Посієш Кузьоменського, пожнеш бурю?Віддамо належне, останній фортель, який викинули два представника «Батьківщини» - Валентин Кузьоменський та Павло Костенко - справив враження на політичну тусовку Черкас. Тепер зовні все схоже на ілюстрацію до «Злочину і кари»: варто було депутату Черкаської міської ради від «Батьківщини» Кузьоменському самовисунутися по 194-му округу, а Павлу Костенку - по 197-му, як їх витурили з партії за «грубе порушення партійної дисципліни».
Щодо Костенка, то його розрив з «Батьківщиною» стався за взаємною згодою. Ще з осені 2012 року, коли Павло Іванович всупереч партійним домовленостям пішов балотуватись на 200-й округ, було зрозуміло, що Костенко не ототожнює себе з партією. Приводу для оформлення де-юре того, що давно було де-факто, не було аж до 7 листопада.
Нагадаємо, що Павло Костенко залишався єдиним «не тушканом» у черкаському предвиборному штабі Тимошенко на президентських виборах 2010 року. Усі його «поплічники у святій боротьбі» (Кузьменко, Іваненко та Савченко) після поразки Юлі позірно «затушкували». Костенко 2 роки тримався, але впливу на події бодай на регіональному рівні не мав. Не виключено, що провокативне висунення Костенка – своєрідний залік, без складання якого донецькі не допустять його повернення у вищу лігу української політики. Звісно, з іншим партквитком у кишені.
З самовисуненням Кузьоменського ситуація заплутаніша. Якщо Костенко для об`єднаної опозиції був відрізаною скибою, то Кузьоменський впродовж 3 років своєї депутатської каденції в середовищі депутатів міської ради Черкас, де продаються двічі на добу і при цьому удають, що святіше за за Папу римського, не вляпався в жодну сумнівну історію. Переважно тому, що був таким собі депутатом-невидимкою.
Але його неочікуване самовисунення довело, що починати ніколи не пізно. Особливо якщо говорити про моральне падіння...
Важко сказати, що може виграти від цього самовисуванець, чиє прізвище до понеділка знали хіба що кілька десятків черкаських виборців. Слова самого Кузьоменського, що він має іншу, відмінну від Булатецького, позицію щодо вирішення нагальних проблем округу, відкидаємо, як демагогічні. Бо загальновідомо, що у Булатецького відсутня будь-яка позиція, присутнє одне тільки величезне бажання стати за парламентську трибуну і сказати щось на кшталт: «Ну, що, казли...».
А посіяти сум`яття, дати привід для обопільних звинувачень у середовищі черкаської опозиції, яку ніколи не можна було звинуватити в монолітності рядів, - фортель Кузьоменського може. Там і без того Бондаренко в захопленні від Полякова, котрий, у свою чергу, «без ума» від Греся, а усіх їх, в межах своєї безрозмірної слов`янської душі, палко цінує Булатецький. Для того, щоб полум’яні революціонери зійшлися врукопашну, з`ясовуючи, хто винен та що робити, досить одного сірника та кількох поривів вітру.
Вистачить клепки зрозуміти, що роль Кузьоменського та Костенка міг зіграти кожен другий поки що не «затушкований» однопартієць? І щоб не втратити лице та показати пристойний результат 15 грудня, слід зчепити зуби, полюбити соратника свого, як самого себе, та битися за перемогу?
Враховуючи, наскільки сьогодні хитким є становище Тулуба, наскільки багато приїде на вибори міжнародних спостерігачів, наскільки вразливими саме сьогодні є вітчизняні держиморди до думки щодо себе з боку країн ЄС, не перемогти в такій ситуації на 194-му та 197-му треба зуміти. Проте, як вже неодноразово доводила черкаська опозиція, для неї немає нічого неможливого.
07.11.2013 16:15

Автор: Юлій Бютов
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
15:00 08.11.2013 Taras-Shevchenko:
Наскільки відомо, Кузьоменський не виходив і не збирається виходити з "Батьківщини" І його колеги по фракції не виявили бажання виключати Кузьоменського В.І з фракції. А щодо того, що він зареєструвався у депутати Верховної ради, то він має на це конституційне право. В статуті партії не зафіксовано, що він не має права бути самовисуванцем.