Криза ідентичності

Криза ідентичностіОстанні події навколо екс-мера Черкас Сергія Одарича засвідчили про кризу ідентичності у одного з найталановитіших українських мерів.
От хто він сьогодні? Зовні нагадує борця з режимом. Хто з місцевої опозиції так системно «тролить» губернатора Тулуба з його підгулялими «березами»? Але одночасно Олегович смачно й публічно цілує Віктора Федоровича «нижче ватерлінії». Як так? Ми ж бо говоримо «Тулуб», і розуміємо, що він альтер-его Януковича. І Одарич це розуміє краще за інших. Однак удає з себе попа Гапона, котрий вірить у доброго царя-батюшку…
Тим часом режим обрав безпрограшний спосіб боротьби з Одаричем. Прокуратура не звинувачує його в фінансових оборудках з бюджетними коштами. Прокуратура доводить, що людина, яка гордо називає себе вождем всіх вільних демократів України, зовсім не демократ, а мстивий самодур, котрому плювати на людей.
Скільки не повторюй про упередженість та фальсифікації з боку обвинувачення, але звільнення матері-одиначки Валентини Мироненко за тригодинну відсутність на робочому місці – це вищий прояв людяності й принциповості. Так за добу можна мільйонів 5 громадян України залишити без роботи. А витурення Анатолія Депутата з крісла головного освітянина Черкас за «однократне грубе порушення трудової дисципліни» - узагалі верх управлінської майстерності.
Будучи таким надпринциповим у виживанні вищеназваних прогульників, Одарич роками терпів поруч такого унікального кадра, як «афганець» Рибченко. Очолюючи муніципальну інспекцію, той з`являвся на роботі не частіше сонечка у листопаді. І роками отримував зарплату з бюджету. Пояснення такої поведінки вигадали ще в давньому Римі: друзям (або потрібним людям) – усе, ворогам – закон.
В опалювальний сезон бідолашні директори черкаських шкіл щодня гасали по підвалах, щоб записати показники лічильників. У Черкасах мер-прогресист встановив режим жорсткої економії енергоресурсів. Хіба погано? Добре, звичайно. Але тут суд повернув на роботу звільнених тим же економним мером працівників – і мільйон з казни, як компенсація поновленим. Великий економ, що тут скажеш...
Якщо позиціонуєш себе альтернативою Тулубу, сповіщаєш про намір взяти владу в області після місцевих виборів в 2015 році, то чим ти кращий за Тулуба? У символічному забігу за почесне звання «Пиха, зверхність та неповага до людей» ще невідомо який із Сергіїв буде спритнішим. Щодо хазяйновитості, то варто прогулятися по периметру нинішньої штаб-квартири екс-мера – ВАТ «Темп». Підприємство майже 20 років у власності групи Бродського. За цей час після Великої Вітчизняної війни комуністи в СРСР підняли всю країну з руїн. А «Темп» в результаті «ефективного менеджменту», немов Хіросіма після атомного бомбардування.
Факт залишається фактом – сила-силенна людей полегшено зітхнули, коли на зміну передовому, тіпа, демократу прийшла моль сіра в зашкорублому комуністичному лапсердачку. Тут, принаймні, без ілюзій і понтів – хлопцям віддали на поталу 300-тисячне місто за вміння тримати ніс за вітром.
Тому поки що на рівні області Одарич ніяка не альтернатива Тулубу, а директор погорілого театру з купою персональних земних гріхів. І гострою кризою ідентичності.
12.09.2013 14:25

Автор: Олександр Арабач
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter