"Лето красное" проспівали?

"Лето красное" проспівали?40,79 % голосів виборіців. Таким був результат переможця виборів на 194-му ОВО Миколи Булатецького в жовтні 2012 року. Його основний суперник Валентина Жуковська безнадійно відстала – 25,29 %. Потім ЦВК вирішив, що встановити результати виборів на окрузі в Черкасах «немає можливості».
Повторні вибори на 5 проблемних округах відбудуться 15 грудня – через 13-ть з половиною місяців зриву.
Як провели міжвиборчий час конкуренти? Булатецький – у скаргах та виступах перед журналістами опозиційних ЗМІ. Скаржився до Ради Європи та Європейський суду. Виступав на мітингах. Не сходив зі шпальт опозиційних газет та Інтернет-видань. Чи був у нього план дій та виступів? А що таке план? З виборцями округу Микола Іванович працював у довільній формі, у зручний для себе час та в приємному товаристві побратимів і побратимш. Часто-густо вдавався до розлогих монологів у стилі «потік не обмеженої нічим свідомості» про свою героїчну долю.
Валентина Борисівна робила все навпаки. З виборцями вона та штаб працювали щодня и системно. Благо, фінансових потужностей «Азоту» вистачало (як буде після фактичної зупинки виробництва на «Азоті» - невідомо), щоб облаштовувати сквери, робити дитячі й спортивні майданчики, фінансово допомагати більшості шкіл округу. За це директори шкіл ладні носити Жуковську на руках. Жуковська робила те, на що Булатецький навіть на зазіхав – намагалася максимально розширити коло своїх симпатиків.
У результаті відповідь на запитання – хто виграє 194-й округ 15 грудня? – звучить просто: Булатецький. А от хто ПЕРЕМОЖЕ на 194-му?
Однозначно, 10-ть з половиною місяців після зірваних виборів команда Жуковської використала значно ефективніше. До «тефлонового» рейтингу Булатецького Жуковська все одно не дотягує і не дотягне. Але в жовтні –листопаді 2012-го її команда довела, що здатна зірвати вибори, коли розрив між конкурентами становить 15 % голосів. А якщо на виході реальний розрив становитиме 5 %? А за умови залучення виборчих пірамід, адмінресурсу з боку обласної й міської влад; за умови, коли в команді Жуковської з`явився відставлений начальник черкаської міліції Дерновий, що в жовтні 2012 року вдало підметушився для зриву виборів? «Мукачівський» напрямок роботи з опонентами ляже на плечі досвідченого професіонала, не обтяженого вже погонами та присягою.
«Попрыгунье-стрекозе» чоловічого роду, що «лето красное пропела», доведеться вкрай непросто. Конкурентів у Жуковської з боку партії влади не буде (чи хтось здурів змагатися з Фірташем?), а от на електоральному полі Булатецького з`явиться чимало охочих відкусити шмат голосів опозиційно налаштованих виборців.
Опозиції варто усвідомити, що позиція Жуковської значно підсилилася. Без серйозної допомоги Булатецькому не впоратися. А поступатися грошам та нахабству в опозиційно налаштованому місті – соромно…
На 197-му окрузі ситуація бачиться абсолютно непрогнозованою. Реальний переможець, опозиціонер Леонід Даценко, діяв в унісон Булатецькому. Тобто, балакав перед однодумцями й скаржився до Європи. Переважно тому, що не має фінансових ресурсів для роботи з електоратом. Його суперник Богдан Губський взагалі зник з округу (хоча нібито вчора вже сказав, що знову балотуватиметься). Враховуючи це, на 197-му будемо бачити очікувану спостерігачами навалу відомих політиків і бізнесменів, що «пролетіли» повз парламентом. І вирогідність того, що перемогу отримає «парашутист» на кшталт Зубика є дуже високою.
06.09.2013 13:25

Автор: Кіндрат Булавін
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter