Навіженість, як зброя

Навіженість, як зброяІсторія людства – це майже безперервна історія воєн. Найвидатніші завойовники завше вели війська в бій, маючи твердо окреслену мету й чимало умовно правдоподібних причин для виправдання власної кровожерливості.

Так, цар Олександр Македонський прагнув підкорити імперію царя персів Дарія переважно з практичних спонукань. Перси не давали спокою Греції вже близько 170 років, раз за разом організовуючи завойовницькі походи.

Наполеон, починаючи похід на Росію в 1812 році, мріяв про єдину світову державу, на шляху до якої стояли Британія та Росія. При цьому Наполеон був передовим тираном свого часу, і дотепер вважається видатним лідером, що заклав основи сучасної Франції.

Навіть Адольф Гітлер пропонував німцям чималий набір конструктиву: забути про ганьбу після поразки в Першій світовій, нові землі на Сході, життєвий простір до Індії й Тисячолітній рейх.

І 22-річний Олександр Македонський, і 43-річний Наполеон, і 48-річний Гітлер були навіженими, підступними, жорстокими та маніакально сконцентрованими на завойовництві. Ризикували підданими, знищували народи й держави, що стояли на їхньому шляху. Ризикували й собою, пішовши в небуття так і не досягнувши амбітних цілей. Проте й інтелектуальна складова їхньої агресії, й естетика загарбницьких війн, їхнє ідеологічне обумовлення мале місце. Ніхто з них не загрожував знищенням життя на планеті в разі власної невдачі. Просто не мав такої технологічної можливості.

Проте таку можливість має 72-річний Володимир Путін, чия армія 11-рік намагається підкорити Україну, а пропаганда – тримає в напрузі увесь світ.

Путін вперше в історії не заморочується особливо інтелектуальним наповненням своїх геополітичних «хотєлок». Псевдоісторичні побрехеньки розраховані переважно на внутрішнє споживання, бо опонувати диктатору на Росії вже банально нікому.

Путін «продає» світу два серіали жахів: 1) ядерний Армегеддон; 2) власну намаханість, навіженість, йоб…ть (потрібне підкреслити).

Можна скільки завгодно сміятися над тим, що анонімні спічрайтери колобродять у Телеграмі від імені п’яниці Медвєдєва. Тільки в усіх країнах колективного Заходу до заяв колишнього російського президента ставляться серйозно. Бо розуміють, що п’яниця в Телеграмі оприлюднює реальні "маляви" Заходу від Путіна.

Західні політики вчилися на «Серпневих гарматах» Барбари Такман. У цій книжці автор дохідливо показала, як влітку 1914 року в Першу світову виявилися втягнутими 38 країн (хоча жодна не прагнула воювати і жодна не хотіла війни).

Цю книжку прочитав Джон Кеннеді, що значною мірою спонукало його до пошуку компромісу з Хрущовим під час Карибської кризи в 1962 році.

- Ви ж не хочете війни, - який вже рік поспіль каже Заходу російський автократ. – А ми задля своєї мети не зупинимося ні перед чим…

Захід панічно боїться бути втягнутим у Третю світову. І на цій ерогенній зоні багато років поспіль тупоче маленькими ніжками російський диктатор.

І саме тому політолог Сергій Караганов, на блакитному оці, пропонує завдати превентивний ядерний удар по Європі. А головний редактор RT Маргарита Симоньян озвучує ідею термоядерного удару «десь над Сибіром», щоб виставити ультиматум Заходу.

Ну, а скільки разів на тиждень Володимир Соловйов обіцяє бомбардувати Берлін, Париж і Лондон – пальців на руках і ногах чоловічої збірної Росії з регбі не вистачить.

Путін, сидячі на ядерній валізі, шантажує світ: дайте нам відновити СРСР і Варшавський договір! А якщо ні, то – читайте Медвєдєва, слухайте Соловйова та Симоньян з Карагановим, стежте за істериками в останкінських телешоу сотень навіжених «дітей Арбату» , які щодня «можуть повторити».

Україна через це – між молотом і ковадлом. Захід не дає нам програти, бо він тоді - наступний. І не дає перемогти, бо технології ефективної боротьби з намаханими з ядерним арсеналом не існує в природі.

Віктор Борисов
10.04.2024 17:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter