Я тебе породив, я тебе й розкуркулю...

Я тебе породив, я тебе й розкуркулю...У власному блозі на «Оглядачі» Микола Томенко (колишній віце-прем’єр, віце-спікер і багаторазовий нардеп) запропонував здійснити в Україні автомобільну мобілізацію на користь ЗСУ.

Політик саркастично зазначає, що зараз «генії економічного управління" в ВР та Уряді планують ввести новий воєнний податок для ФОПів та обговорюють необхідність скорочення видатків на освіту, культуру.

- За таких обставин і з міркувань суспільної потреби та соціальної справедливості пропоную провести автомобільну мобілізацію на користь ЗСУ у тих посадовців, які купили нові авто під час війни, - пише Микола Томенко.

Томенко очевидно натякає на 134 нардепа, які придбали авто в 2022 році, після вторгнення Росії. Але шо там бідні депутати на Печерських пагорбах, що стріляють одне в одного дрібноту на «заправитись».

Бо реальні багатії зовсім не в столиці. Видання NV днями оприлюднило рейтинг найзаможніших міських голів та голів ОВА в Україні. Тут є:

- голова Миколаївської ОВА Віталій Кім (власник 7 квартир);

- міський голова Дніпра Борис Філатов (5 житлових об’єктів, 8 автомобілів та 1 гелікоптер);

- голова Чернівецької ОВА Руслан Запарнюк (6 квартир плюс одна – в процесі будівництва).

Але незаперечним лідером серед топ-чиновників регіонального рівня є мер Черкас Анатолій Бондаренко. Він власник 8 квартир та будинків й 12 авто. При цьому 10 авто були придбані переможцем саме в 2022 році.
Я тебе породив, я тебе й розкуркулю...

Як гірко сміються недобиті «замайбахівцями» жартівники з нашої міськради , «знаєте, чому мерія не має службового транспорту?». Бо місцева водолікарня «задовбалася» лікувати міськрадівських водіїв. Ті гуртом спливають з розуму, коли Бондаренко увечері просить «відвезти його додому»…

У строкатому політичному житті Микола Томенко опікувався різними культурними проєктами. Яскравим спалахом на сцені Євробачення в 2005 році промайнула легендарна група «Гринджоли», завоювавши почесне 19-те місце.

Нічим завершилися зусилля Томенка з відродження садиби Максимовичів на Михайловій горі біля Канева. Займався організацією культурних заходів з нагоди 200-річчя в 2021 році Миколи Гоголя в Україні. Сходився та розходився з Петром Порошенком та його «Солідарністю».

До чого це все? А до того, що автор добре пам’ятає, як в період 2007-2008 років Микола Томенко (тоді нардеп від «Батьківщини») «просував» паблісіті молодого «юльтимошенцівця» Бондаренка на теренах Черкаської області. «Клієнт» був відверто сирий, але Томенко був тоді «гринджольно» наполеглив…

І відверто не прогадав. Бо тепер, коли він збереться автостопом добиратися з Черкас в рідні Малі Канівці на Чорнобаївщині, то за кермом чи не кожної десятої машини, шо проїде повз нього, буде або його протеже, або його дружина (в неї, здається теж 4 чи 5 авто). Авось упізнають, підкинуть до золотоніського кола.

Чому Томенко почав «топити» найвдаліший свій проєкт саме зараз? Можливо згадав, що за фахом він– викладач історії КПРС. І розкуркулення для нього – не пусте слово.

І услід за Тарасом Бульбою промовив про себе «Я тебе породив, я тебе на ЗСУ й розкуркулю…».

Десь так.

Юлій Бютов
06.03.2024 18:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter