Мер Ренькас і "шахраї"

Мер Ренькас і "шахраї"Ранкова інформація від міськради Канева: «У зв’язку з надходженням інформації від громадян щодо телефонних дзвінків зі зверненнями невстановлених осіб від імені міського голови з корисливою метою – заволодіння грошовими коштами шляхом обману та зловживання, повідомляємо, що такі дзвінки здійснюються шахраями, які не мають жодного відношення до Канівського міського голови Ігоря Ренькаса.

– Знову стало відомо, що шахраї від мого імені здійснюють дзвінки та стверджують, що я продаю, або купую нерухомість і обманним шляхом переконують людей перераховувати їм грошові кошти. Офіційно повідомляю, що це шахрайство. Жодних дзвінків я не робив і не давав таких розпоряджень іншим... – коментує ситуацію міський голова Ігор Ренькас»
.

Останнім часом на офіційному сайті міськради Канева з’являлися аналогічні за змістом повідомлення.

…У моїй журналістській біографії траплялися кумедні епізоди. Кілька разів на відомих в Україні сервісах оголошень виникали повідомлення про продаж автомобілів. За демократичними цінами. З моїм номером телефона.

Швидко зрозумів, що це така форма вдячності від окремих читачів за присвячені їхній буремній діяльності матеріали.

Посміявся. Звертався до сервісів оголошень, просив зняти повідомлення, бо ніколи не мав авто.

Приблизно розумів, чиїх креативних рученят справа. Але то були здогадки, не більше…

У Каневі майже 2 роки не працює міська рада («Провінція» писала про причини у вересні 2022-го року, читати тут). Через воєнний стан виконавчий комітет має право розпоряджатися бюджетними коштами в ручному режимі.

Тому мерові та виконкому місцеві депутати, що п’яте колесо до воза. Щоб ділити гроші, депутати мерові під час війни не потрібні. Комусь це здається несправедливим. Тому «підступні шахраї» й розбурхують патріархальну сплячку канівчан з пропозиціями «позичити» Ренькасу «на квартиру».

Відносини міського голови Канева та депутатського корпусу – як в творах Хемінгвея. Їх часто порівнювали з айсбергом. Менша частина – видима й над водою. Більша – під водою, і її фіг розбереш. Натяки – напівнатяки, як в артхаусному кіно.

Невстановлені телефонні недоброзичливці майже рік «збирають гроші» меру. Мер колупає пічку, удаючи, що нічого не розуміє…

Принаймні пару уроків Канів для системи місцевого самоврядування Україні – дав.

Урок перший: в Україні місто може роками функціонувати без місцевих депутатів. І нічого, не розвалиться.

Урок другий: без «буйних» (у Каневі таких немає) подібне становище може тривати бо зна скільки.

Сергій Цюрюпа
27.02.2024 17:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter