Перл-Харбор для "Цезаря..." - від Нєзнайки, Вінтіка та Сиропчика

Перл-Харбор для "Цезаря..." - від Нєзнайки, Вінтіка та СиропчикаУ ніч проти 14 лютого знищено великий десантний корабель "Цезар Куніков" ЧФ Росії. Операцію здійснили спецпризначенці "Групи 13" ГУР МО України". БДК Цезар Куніков затонув на південному узбережжі Криму, біля Алупки…

…У серпні 90-го тато, забравши мене з санаторію ім. Сакко і Ванцетті в Євпаторії, влаштував нам обом щастя без меж. Ми залишилися на курорті ще на тиждень. Плавали, засмагали, харчувалися в звичайнісінькій радянській столовці.

- Хочеш у Севастополь? – спитав тато. – Там на військовому кораблі «Цезар Куніков» служить син мого колеги.

Ще б пак! Військовий корабель, Севастополь…І назва корабля закарбувалася в голові, бо – Цезар...

Яким дивом тато зумів провезти нас у закрите тоді місто – не знаю. Він все життя возив екскурсії по колишньому СРСР. Напевне, якісь зв’язки мав і в Севастополі.
Добре пам’ятаю, що на борт «Цезаря…» тоді ми не попали. Сумний офіцер, син колеги, зустрівся з нами в центрі, біля Графської пристані. Довго виправдовувався. Не стільки перед татом, як переді мною.

…Минуло понад 20 років. І в нульових кожного серпня, аж до 2013 року, коли тиждень, коли три, чи не щоранку починав день з одного й того ж маршруту: уздовж Воронцовського палацу, потім сходами – униз. Ступив на пірс – бултих у Чорне море, яке о тій порі завжди блакитного кольору.

Нема в світі краєвиду краще, ніж Алупка на фоні плато Ай-Петрі.
Перл-Харбор для "Цезаря..." - від Нєзнайки, Вінтіка та Сиропчика

Віктор Медведчук це теж знав. І якщо бідний автор милувався Ай-Петрі з води, Медведчук, відтяпавши землю у дитячого санаторію ім. Боброва, звів між Алупкою та Сімеізом «хабарівську хатину». Цікаво, чи ночував він сьогодні в Алупці? Може й сам на смартфон зафільмував, як після кількох вибухів «Цезар Куніков» ліг на борт, а потім пішов під воду?

Почитав зранку інформаційні ресурси з холдінгу «Виття на болотах». Там – плач, сум, «хахли – казли» і вишенька на тортику – те, що зараз переживає РФ з Чорноморським флотом – друга Цусіма.

Вважаю, що і Цусіма, і Перл-Харбор – в одному флаконі.

Після ганьби в Цусимській морській битві в травні 1905 року російський флот втратив 21 корабель (частина була підірвана екіпажами, частина – потонула).
Наліт японської авіації на базу Тихоокеанського флоту СЩА в Перл-Харборі в грудні 1941 року знищив 21 військовий корабель.

Чорноморський флот РФ з 24 лютого 2022 року по 14 лютого 2024-го втратив на війні з Україною…22 кораблі та катери й 1 підводний човен.
Такий собі Перл-Харбор, що розтягнувся для росіян на два роки.

Український Давид методично й прискіпливо один за одним посилає бойові кораблі російського Голіафа за відомою вже на весь світ адресою з 5 букв…
Бойові кораблі флоту, оспівані в піснях, прославлені в десятках фільмів та тисячах мемуарів й художніх творів.

І найпринизливішою для цих негідників правдою є те, що кораблі, в будівництво яких вкладено десятки мільярдів доларів, пускають на дно Нєзнайка, Вінтік, Шпунтік і Сіропчик з гуртка «Вмілі руки” під дахом ГУР Міноборони України. Маленькими човниками, зробленими за технологіями Самодєлкіна…

…Дуже давно роздивлявся «Цезаря Кунікова» в Севастопольскій бухті у 90-му. Добре знаю, що сьогодні вночі бачили з рейду «Цезаря…» російські матроси, відчуваючи, що їхній корабель йде з-під їхніх ніг. Зубці Ай-Петрі і – Чорне море. У лютому вода в ньому справді чорна.

Взявши за основу слова героя Леоніда Бикова – капітана Титаренка, напишу таке: бульбашками, що пускає з дна великий десантний корабель «Цезар Куніков» - задоволений.

І крапка. Просто крапка.

Віктор Борисов
14.02.2024 16:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter