Скриньку Пандори відкрито?

Скриньку Пандори відкрито? Отже, сьогодні Придніпровський райсуд міста Черкаси визнав колишнього депутата Черкаської міськради від ОПЗЖ Олександра Замирайла винним у виправдовуванні, визнанні правомірною, запереченні збройної агресії РФ проти України, глорифікації її учасників та засудив до 5 років ув’язнення.

Це рішення першої інстанції. І прокуратура, і захист Замирайла заявили після оголошення вироку, що оскаржуватимуть його в апеляційному суді.

Провінція вже висловлювала свою позицію відносно справи про «прослуховування Замирайла (читати «Каналізація» гніву» та «Гауляйтер недороблений»). Повторювати аргументи півторарічної давнини недоцільно. Однак повернутися до теми більш ніж повідомленням у стрічці новин необхідно, бо сьогодні в Придніпровському суді фактично відкрили скриньку Пандори для багатьох українців…

…Слід нагадати, що обвинувачення проти «гауляйтера» Замирайла грунтувалося на підставі 40 фрагментів прослуховування його приватних розмов з дружиною та іншими особами працівниками СБУ. Значна частина «запутінських» заяв екс-депутата була зроблена під час вживання алкоголю.

Чи є Замирайло однодумцем застреленого Ківи, пораненого Царьова, покійного Стремоусова, зірки московських телешоу Олійником та іншими колаборантами запорєбріковими? Однозначно так. Тільки от злочини вищезгаданих панів не підлягають сумніву. Зазіхання на територіальну цілісність України, заклики до розчленування України, виправдовування агресії росіян проти України робилися всіма ними публічно. Під час виступів на телебаченні, в численних інтерв’ю, під час мітингів. Навіть пенсіонери з черкаських містечок і сіл, які ставили лайки й поширювали проросійськи матеріали в «Однокласниках» та «В контакте», і яких СБУ десятками притягала за це до відповідальності, - теж діяли в публічній площині.

У свою чергу, жодної публічної антиукраїнської заяви екс-депутат від ОПЗЖ Замирайло не зробив. І 5 років буцегарні йому світить за нетверезі балачки з дружиною в родинній обстановці. Мріяти про щось та базікати на цю тему з дружиною– то одне. Втілити мрії в життя і публічно про те заявити – інше.

Фактично це елемент сталінського правосуддя, коли людей в СРСР мільйонами саджала за грати та вбивали на підставі доносів, прослуховування, підозр.
Для прикладу: в 1947 році МГБ заарештувало генерал-полковника Василя Гордова. На стіл Сталіну всесильний тоді Абакумов розшифровки підслуханих розмов Гордова (теж, до речі, за чаркою). Генерал-полковник останніми словами лаяв Сталіна. Хоча на службі був, безперечно, затятим комуністом, відданим вождю.
1950 року Гордова розстріляли. Нічого іншого, крім антисталінських розмов за чаркою, слідство йому так і не пред’явило…

Негативне ставлення до Замирайла значної частини черкащан не повинно не визнавати за ним права на об’єктивний суд.

І якщо сьогодні Замирайлу дають 5 років ув’язнення за приватні розмови тет-а-тет, то завтра це може статися з будь-ким. З членом порошенківської «ЄС». З колишнім ОПЗЖ-том. Просто з базікою, в якого язик без кісток.

Враховуючи те, що українці вже понад 30 років живуть в країні, де торжествує свобода слова (особливо в приватних розмовах, з друзями та під чарку міцного напою), що підслуховувати розмови сьогодні технічно елементарно, а кордони між мріями про злочин та скоєнням злочину фактично стерті – стати таким от «гауляйтером недоробленим» має шанси багато хто з нас.

А коли Україна починає робити такі маленькі, але тверді кроки до повернення в сталінський СРСР, то чим ми тоді відрізняємося від путінської Росії?

Придніпровський райсуд і місцеві правоохоронні органи заносить не туди…

Олександр Арабач
25.12.2023 17:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter