Слон і Моська

Слон і Моська Шукати добрі новини можна й там, де ними, здається, й не пахне. Так от: з учорашнього наїзду нардепки Мар’яни Безуглої на Залужного українці дізналися, що чинну владу на чолі з Верховним та керівником його канцелярії персона Головнокомандувача ЗСУ на даний час непокоїть більше, ніж дії росіян на фронті.

Верховний Головнокомандувач в душі залишається актором. Він ревнує Залужного. До слави й чоловічої харизми. До військового інтелекту. До того, що Залужний, схоже, перетворився на політичного конкурента Зеленському.

Спочатку жорстка стаття генерала в Economist. Холодний душ на голови українців та колективного Заходу. Очевидно, що через голову Зеленського. Після– безособистістна, але зрозуміла пропозиція Зеленського до військових: або займайтеся політикою, або воюйте.

Очевидно, що прямого конфлікту ніхто не хоче. Тому – «випускають Берлагу», себто Безуглу.

Нехитра двоходівка.

Пару тижнів соцмережі та провідні ЗМІ активно поширюють, а читачі – емоційно коментують, численні відео з вулиць українських міст. На них громадяни фільмують, як працівники ТЦК просто неба жорстко «пакують» чоловіків призовного віку.

А в неділю член парламентського комітету нацбезпеки, оборони та розвідки Мар’яна Безугла пропонує зняти Залужного, бо генерал…не представив план бойових дій на 2024 рік, а лише просить щомісяця ставити «під ружжо» по 20 тисяч українців.

«Слуги народу» Безугла свідомо запустила пробну кулю. Перевірити реакцію суспільства й емоційно похитати генерала. Те, що вона взяла на себе сміливість грати одну з ролей у відомому байкарському сюжеті про Слону та Моську - робить честь її відвазі. Але в чиєму сейфі повідець від Моськи – двох думок бути не може…

Звісно, в переміщеннях у складі вищого генералітету під час війни немає нічого надзвичайного. Якщо Залужний стане на чолі, умовно, ОК «Південь» чи «Схід» - небеса на землю не впадуть. І ситуація на фронті радикально не зміниться.

пору окупантам, своєрідною «священною коровою», навіть легке зазіхання на яку призведе до гучного колективного “Зрада!”.

Власне, «зрада!» лунає в українському інформаційному просторі цілий понеділок, значна частина пассіонаріїв прогнозовано сказали на адресу ідеї Безуглої та персонально Безуглої все, що хотіли, а «слуги народу у Верховній Раді доволі швидко почали дистанціюватися від ідеї однопартійки.

В історії захекаєшся згадувати приклади того, як лідер країни (монарх, президент) в розпал бойових дій знімав популярного військовоначальника, чия популярність в народі починала затуляти йому сонце. Це переважно відбувалося тоді, коли на фронтах головна небезпека лишалася позаду.

Одначе в розпал війни символами опору не розкидаються. Потенційне звільнення стрімко підніме рейтинг Залужного. Але чи піде воно на користь Україні та її Збройним Силам?

Сподіваймося на інстинкт самозбереження на Банковій, 11.

Олександр Арабач
27.11.2023 18:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter